301 obserwujących
4127 notek
5098k odsłon
2801 odsłon

Kard. Nycz zaorał opozycję

Wykop Skomentuj141

            Tego się z pewnością okupujący salę plenarną Sejmu politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej nie spodziewali: uważany przez wielu z nich za sprzyjającego im hierarchę metropolita warszawski ksiądz kardynał Kazimierz Nycz powiedział w Polskim Radiu, że powinni przerwać swój protest na okres Bożego Narodzenia, który jest wyjątkowym czasem.

             - Jeżeli nie ma nadzwyczajnych powodów, żeby nie można było przerwać bycia w Sejmie na czas świąt, to myślę, że powinno się je przynajmniej zawiesić, bo taki protest w jakimś sensie jest przeciwko tym świętom - dodał kard. Nycz na antenie Jedynki.

             Co więcej metropolita warszawski uznał, że politycy obu zwaśnionych obozów powinni spotkać się zaraz po Bożym Narodzeniu i rzeczowo porozmawiać.

            - Dystans, jaki daje świąteczny czas, a także modlitwa, mogą być drogą, żeby bardziej refleksyjnie rozwiązać te sprawy po świętach: spotkać się i po prostu rozmawiać - powiedział kard. Nycz Polskiemu Radiu.

            Ciekawe, jak zareagują zacietrzewieni posłowie, którzy zapowiadają blokadę mównicy sejmowej przynajmniej do 11 stycznia.

 

Wykop Skomentuj141
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka