Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3237 notek 4303035 odsłon
Sowiniec, 28 lutego 2017 r.

Za głośny Air Force One

97 6 0 A A A


               Zaostrzone normy hałasu dla samolotów korzystających z lotniska w Brukseli mogą sprawić, że na samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych zostanie nałożona kara w wysokości 10 tysięcy euro - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.


             „Regionalny rząd belgijskiej stolicy ogłosił pod koniec ubiegłego roku zero tolerancji dla samolotów przekraczających zaostrzone normy hasłu. Kary finansowe mają być nakładane za kilka miesięcy. Ogromne samoloty, w tym Air Force One, tych norm nie są w stanie spełnić” - czytamy na stronie internetowej IAR.


            - Może więc dojść do absurdalnej sytuacji, kiedy w maju do Brukseli przyleci na szczyt NATO prezydent Donald Trump. Cały kraj zrobi wszystko, by zapewnić prezydentowi bezpieczeństwo, ale region stołeczny Bruksela nałoży karę 10 tysięcy euro. Przecież to nas ośmieszy - powiedział telewizji VRT prezes lotniska Marc Descheemaecker (cytat za IAR).


            Po zapowiedzi nakładania kar za przekroczenie norm hałasu w ruchu lotniczym wielu korzystających z dużych samolotów przewoźników cargo, między innymi z Arabii Saudyjskiej i Chin, już zapowiedziało, że zrezygnuje z wykorzystywania lotniska w Brukseli, co może odbić się negatywnie nie tylko na jego zyskach, ale również na całej belgijskiej gospodarce.


               A USA z pewnością bez robienia problemów zapłacą karę za nazbyt głośny dla Belgów Air Force One.


 


Opublikowano: 28.02.2017 21:25.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Rafał Broda Wakacje sprzyjają wyciszeniu emocji.
  • Gucio Pucio Interpunkcja!
  • Fosil A niech Pan dymisjonuje kogo chce.

Tematy w dziale Technologie