Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3237 notek 4303035 odsłon
Sowiniec, 2 marca 2017 r.

Oczyszczacze dla najmłodszych krakowian

60 8 0 A A A


      Walcząc ze smogiem Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę kierunkową w sprawie zakupu oczyszczaczy powietrza dla samorządowych żłobków i przedszkoli - poinformował portal www.krknews.pl


      Na początek wyasygnowana zostanie na ten cel kwota 150 tysięcy złotych, która wystarczy  na zakup około 100 oczyszczaczy skutecznie usuwających pyły z pomieszczeń o powierzchni około 50  metrów kwadratowych.


      „Początkowo trafią do żłobków. Dzieci spędzają tam kilka godzin dziennie, warto więc zadbać, by oddychały czystym powietrzem” - czytamy w portalu.


      Dyskusja na posiedzeniu RMK była gorąca. Padło nawet - nie wiadomo dlaczego - określenie tego pomysłu jako „obrzydliwy”.


      Ponieważ uchwała ma charakter kierunkowy, ostateczną decyzję podejmie prezydent profesor Jacek Majchrowski. Jest on przychylny temu projektowi przygotowanemu przez jego klub „Przyjazny Kraków”.


      „Radni zapowiadają, że to dopiero początek, a docelowo oczyszczacze mają trafić także do szkół podstawowych” - napisano na stronie www.krknews.pl.


      Specjaliści zwracają uwagę, że zainstalowane w tych urządzeniach filtry likwidują także bakterie, których pełno jest zwłaszcza w żłobkach.


      Oczyszczacz powietrza zafundowała sobie już Szkoła Podstawowa nr 155 na osiedlu 2. Pułku Lotniczego.


 


Opublikowano: 02.03.2017 21:04.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Rafał Broda Wakacje sprzyjają wyciszeniu emocji.
  • Gucio Pucio Interpunkcja!
  • Fosil A niech Pan dymisjonuje kogo chce.

Tematy w dziale Technologie