Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3279 notek 4338116 odsłon
Sowiniec, 9 kwietnia 2017 r.

Wyprzedaż bez zasad

242 20 0 A A A


            W handlu nie ma sentymentów, często brakuje też miejsca na zasady moralne. Przez wielu (na szczęście nie przez wszystkich) handlowców za jedyne dobro uważane jest uzyskanie jak  największego zysku bez oglądania się nie tylko na etykę, ale nawet na elementarną przyzwoitość.


            Przykładem takiej postawy jest decyzja kierownictwa sztokholmskiego domu towarowego Ahlens, którego witryna ucierpiała w wyniku piątkowego ataku terrorystycznego z użyciem ciężarówki. Ogłosiło ono wyprzedaż uszkodzonych produktów, co wzbudziło ostrą krytykę.


          Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, w rozesłanym do stałych klientów newsletterze poinformowano, że kiedy sklep zostanie ponownie otwarty rozpocznie się wyprzedaż uszkodzonych towarów.


            „Za połowę ceny oferujemy akcesoria sportowe, buty oraz kosmetyki” - napisano w liście.


          Ta forma promocji spotkała się ze zdecydowaną krytyką klientów, którzy oskarżyli firmę o wykorzystywanie tragedii do celów marketingowych.


            „Powinniście oddać uszkodzone produkty na cele dobroczynne lub przekazać rodzinom ofiar”, „To niemoralne sprzedawać towary, na których mogą być ślady cierpienia ofiar” - tak zareagowali (cytaty za PAP).


            Kierownictwo sklepu ograniczyło się do wydania oświadczenia wyrażającego ubolewanie, że jego komunikat został zrozumiany inaczej niż zwykła informacja.


            Ciekawe, czy ci, którzy wpadli na pomysł wyprzedaży mieli w przedmiocie studiów etykę biznesu.


 


Opublikowano: 09.04.2017 20:32.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • AlexanderG Jest się czego bać?
  • noo W życiu!
  • W kiblu damskim czy męskim?

Tematy w dziale Gospodarka