Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3237 notek 4303035 odsłon
Sowiniec, 21 kwietnia 2017 r.

Znieważyła bohaterów

393 100 0 A A A


               Policja wszczęła śledztwo w sprawie wpisu częstochowskiej radnej Platformy Obywatelskiej, doktor Jolanty Urbańskiej, która zamieściła na Facebooku grafikę z napisami: „Liczba ofiar żołnierzy wyklętych to 5 000 cywili w tym 187 dzieci poniżej 14 roku życia” oraz „Żołnierze wyklęci bandyci przeklęci”, wymieniając w tym kontekście m.in. „Żbika”, „Burego”, „Łupaszkę”, „Sokoła”, „Ognia”  i konkludując: „to o was” - poinformowała Fronda.


               Zawiadomienie w tej sprawie złożyli byli radni Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Janus i Artur Sokołowski.


               Urbańską oskarżono o „publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych, a co za tym idzie - skłócanie narodów polskiego i żydowskiego”.


               „Prokuratura zajęła się sprawą uznając, że należy rzecz wyjaśnić w formie procesowej. Urbańska uważa, że fakt zajęcia się nią przez policję jest skandalem. Zamierza zgłosić rzecz do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka” - czytamy w portalu.


 


Opublikowano: 21.04.2017 09:30.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Rafał Broda Wakacje sprzyjają wyciszeniu emocji.
  • Gucio Pucio Interpunkcja!
  • Fosil A niech Pan dymisjonuje kogo chce.

Tematy w dziale Polityka