Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
289 obserwujących 3485 notek 4526850 odsłon
Sowiniec, 11 czerwca 2017 r.

Legenda na bruku

1423 245 0 A A A


                Ze smutkiem oglądałem wczoraj w telewizji, jak policjanci usuwali z Krakowskiego Przedmieścia Władysława Frasyniuka, który usiłował - w grupie Obywateli RP - zablokować przemarsz uczestników pochodu zorganizowanego w kolejną miesięcznicę tragedii smoleńskiej.


              Człowiek o pięknej biografii, niekłamany bohater antykomunistycznej opozycji, czołowy działacz „Solidarności” z lat 80. musi nieustannie uważać na to, co robi i w jakim towarzystwie się znajduje. Nikt nie broni mu wyrażania protestu przeciw partii, której nie cierpi, ani aktywnego wspierania przeciwników obecnego rządu. Może to robić na różne, także spektakularne sposoby, ale pewne sformułowania nie przystoją ludziom o określonej przeszłości a z niektórymi osobami i ugrupowaniami nie powinni się zadawać.


           Zabierany siłą z jezdni i nie chcący wylegitymować się policjantom Frasyniuk to bardzo przygnębiający obrazek.


 


Opublikowano: 11.06.2017 10:58. Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 11:44.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • deda Właśnie.
  • E.
  • Antoni Hebel Wszyscy?

Tematy w dziale Społeczeństwo