Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
293 obserwujących 3744 notki 4767236 odsłon
Sowiniec, 26 lipca 2017 r.

Pozew za Smoleńsk

2018 302 0 A A A


         Jarosław Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę za naruszenie przezeń jego dobrego imienia i godności osobistej we wpisach na Facebooku dokonywanych od czerwca do września 2016 roku, domagając się odeń przeprosin m.in. za zarzut, że to on jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską - poinformowała Polska Agencja Prasowa.


         Chodzi głównie o słowa:


        Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r..


         Prezes Prawa i Sprawiedliwości domaga się również przeprosin za słowa Wałęsy o tym, że „nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie” oraz za zarzuty wydania polecenia „wrobienia” go przypisaniem mu współpracy z organami bezpieczeństwa PRL.


         Odpowiadając na pozew Wałęsa napisał na swoim profilu facebookowym:


         Wszystko, co Pan przygotował przeciw mnie na tych 15 stronach pozwu, potwierdzam, niczego się nie wypieram i z niczego nie będę się przed Panem i Pańskimi agentami wyciągniętymi z komuny tłumaczył. Powtórzę uważam, że za śmierć smoleńską odpowiada Pan, bo to Pan realizował swoją obłąkaną wersje walki o władzę. To było tak jak dziś, obłąkana wersja utrzymania władzy z Panem w roli głównej.


         Po wyrzuceniu Pana z całą Pana sitwą z Kancelarii Prezydenta i przeszkodzeniu w zamachu rządowi Olszewskiego (opis całej sprawy można znaleźć w książce Gen Wejnera), postanowiliście mnie zniszczyć TW Bolkiem, papierami dobrze przygotowanymi i fałszowanymi przez SB.


        Dziś chce Pan się sądzić ze mną w sądach przez Pana powołanych, pomogę Panu. Wszystko, co Pan przygotował przeciw mnie na tych 15 stronach pozwu, Potwierdzam, niczego się nie wypieram i z niczego nie będę się przed Panem i Pańskimi agentami wyciągniętymi z komuny tłumaczył. Powtórzę uważam, że za śmierć smoleńską odpowiada Pan, bo to Pan realizował swoją obłąkaną wersje walki o władzę. To było tak jak dziś, obłąkana wersja utrzymania władzy z Panem w roli głównej.


         Zapowiada się ciekawy proces.


 


Opublikowano: 26.07.2017 11:56. Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 11:59.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @6t6t6t6t Mogę, ale nie pójdę.
  • @abelart No cóż...
  • @Jarek Stolarz Ostra ocena.

Tematy w dziale Polityka