Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
294 obserwujących 3874 notki 4874499 odsłon
Sowiniec, 15 maja 2018 r.

Czy to Róża Thun jest ową tajemniczą "mądrą kobietą"?

1410 113 0 A A A

              Szef krakowskich struktur Platformy Obywatelskiej Dominik Jaśkowiec powiedział, że jego partia zastanawia się na wystawieniem w wyborach na prezydenta Krakowa „mądrej kobiety”.

              Po tej tajemniczej wypowiedzi podwawelscy politycy i dziennikarze zaczęli spekulować, kogo też mógł on mieć na myśli. Padło na europosłankę Różę Marię Gräfin von Thun und Hohenstein z domu Woźniakowską, o której - jako ewentualnej rywalce dla profesora Jacka Majchrowskiego i Małgorzaty Wassermann - mówi się w dawnej stolicy Rzeczypospolitej już od dawna.

            Czyżby krakowska PO zdecydowała się na strzelenie sobie tak spektakularnego samobója? W takim razie przypomnę słowa jej kolegi z czasów obchodzącego właśnie 41. rocznicę powstania Studenckiego Komitetu Solidarności Bronisława Wildsteina, który w wywiadzie dla Radia RM FM powiedział kiedyś:

          - Natomiast w wypadku Róży Thun, to jest przykład osoby, która nie jest zupełnie przygotowana do stanowisk, które zajmuje. Jeżeli myśmy ją kochali, to z pewnością nie za jej inteligencję.

          I jak ma się ta wypowiedź do deklaracji Jaśkowca o postawieniu przez jego partię na „mądrą kobietę”?


Opublikowano: 15.05.2018 19:08. Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 20:28.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @monada Z jaką wizytą? Do kogo?
  • @deda Nie zrozumie.
  • Myśli Pani o literackiej Nagrodzie Nobla?

Tematy w dziale Polityka