Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
296 obserwujących 3737 notek 4762301 odsłon
Sowiniec, 12 września 2018 r.

Gen. Kukliński powinien dostać Order Orła Białego

550 114 0 A A A

                 W imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie oraz własnym - jako byłego reprezentanta prasowego śp. generała Ryszarda Kuklińskiego w Kraju - wyrażam wielkie zdziwienie, że „pierwszy polskie oficer w NATO”, człowiek, który, jak stwierdził jeden z szefów CIA, zrobił najwięcej dla obalenia komunizmu nie zasłużył - zdaniem Prezydenta RP - na włączenie go do grona kawalerów Orderu Orła Białego.

               Nie byłoby niepodległej Polski bez bohaterskiej misji, jakiej podjął się z czysto patriotycznych pobudek gen. Kukliński. W wyniku nuklearnej hekatomby zniknęłaby ona z mapy Europy. Pominięcie go na liście osób, które na stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości zostaną pośmiertnie uhonorowane najwyższym polskim odznaczeniem jest dla mnie równie smutne jak niezrozumiałe.

               Do 11 listopada jest  sporo czasu, mam więc nadzieję, że prezydent Andrzej Duda pochyli się jeszcze raz nad nie dającymi się przecenić zasługami człowieka, którego dwa lata temu awansował do stopnia generała brygady i uzna go za godnego posiadania Orderu Orła Białego.

               W imieniu Rady POKiN - dr Jerzy Bukowski

Opublikowano: 12.09.2018 13:21.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @noo Co kto woli.
  • https://wpolityce.pl/polityka/412757-zaskakujaca-wizyta-daniels-chwali-kosciol-chojeckiego
  • https://krakow.onet.pl/krakow-cztery-kadencje-jacka-majchrowskiego/z1nbtkt

Tematy w dziale Polityka