302 obserwujących
4312 notek
5305k odsłon
2582 odsłony

RPO pomaga obozowi władzy

Wykop Skomentuj88

               Zjednoczona Prawica zyskała kolejnego sojusznika w osobie Rzecznika Praw Obywatelskich doktora habilitowanego Adama Bodnara. Jego krytyka policji za rzekomo nazbyt brutalny sposób zatrzymania oskarżonego o morderstwo 10-letniej Kristiny Jakuba A. z pewnością przysporzy głosów obecnemu obozowi rządzącemu w jesiennych wyborach parlamentarnych.

             Dzieciobójstwo jest jedną z tych zbrodni, które potępiają wszyscy, nawet więźniowie skazani za inne przestępstwa. Litowanie się RPO nad człowiekiem, który z premedytacją zabił małą dziewczynkę musiało więc wywołać szok i niedowierzanie, zwłaszcza że policja rzeczowo uzasadniła konieczność zastosowania właśnie takich środków przymusu bezpośredniego wobec Jakuba A. 

             Ponieważ Bodnar został wybrany na swój urząd w 2015 roku głosami mających wówczas większość w Sejmie oraz w Senacie parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wspartych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej jest powszechnie postrzegany jako reprezentant obecnej opozycji, co na pewno skrzętnie wykorzysta ZP w kampanii wyborczej.

            Nawet jeżeli Rzecznik Praw Obywatelskich uznał w głębi swojego sumienia, że powinien zaprotestować przeciw działaniom policji w tym konkretnym przypadku (w wielu analogicznych nie zabierał jednak głosu, ponieważ nie były one tak nośne medialnie, co nie wystawia mu dobrego świadectwa), to odebrał totalnej opozycji kolejne kilka procent w wyborczych sondażach, zwłaszcza że zamiast się zmitygować dalej broni swojej niefortunnej wypowiedzi.

           Zjednoczona Prawica dostała kolejny prezent.


Wykop Skomentuj88
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka