68 obserwujących
331 notek
372k odsłony
  1362   0

RUBLOWY GAMBIT PUTINA

Kurs: RUB (rubel rosyjski) 0,0857 PLN
Kurs: RUB (rubel rosyjski) 0,0857 PLN

 

Kości zostały rzucone. Putin spuszcza z wodą amerykańskiego dolara.

 

minus-dolar

 

Rosja zmienia system płatności i rozrachunków z systemu opartego o USD na system oparty o złoty rubel; w ten sposób Rosja eliminuje z tych transakcji amerykańskiego dolara?

Nowy system finansowy będzie niezależny od Wall Street i City of London i już zaczyna nabierać konkretnych kształtów w Rosji.

Rosja została “zmuszona” sankcjami do stworzenie systemu walutowego, który jest niezależny od  dolara amerykańskiego. Zapowiedziała, że będzie sprzedawać (i kupować) produkty i towary – w tym ropę naftową – w rublach, a nie w dolarach. Zauważa się ruch w kierunku rozwoju rozrachunków dwustronnych.

Putin przygotowuje ten ruch już od dawna: stworzenie systemu płatności w rublach, całkowicie niezależnego od dolara i odpornego na zabójcze spekulacje “killer” (np. “short-selling- sprzedaż krótka, sprzedaż niepokryta) praktykowane przez duże zachodnie instytucje finansowe.

Po sankcjach wobec kilku rosyjskich banków – aby ukarać Rosję za Krym – instytucje finansowe powiedziały politykom w Waszyngtonie , że maja się wycofać z sankcji, bo...

 

Więcej: www.klubinteligencjipolskiej.pl/2014/04/kosci-zostaly-rzucone-putin-spuszcza-z-woda-amerykanskiego-dolara/

 

Produkować papier i za ten papier kupować ziemię, surowce, wszelkie dobra - bezcenne. Jeszcze lepsze pobierać podatek od używania tegoż papieru nie zatrudniając przy tym wcale ludzi, którzy jak wiemy zawsze są najsłabszym elementaem każdego systemu. Wystarczy więcej go wydrukować, wtedy wcześniej wymieniony za surowce papier traci dodatkowo wartość.

 

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale