Chłodny Żółw Chłodny Żółw
391
BLOG

Rybitzky znów na kacu...

Chłodny Żółw Chłodny Żółw Polityka Obserwuj notkę 14

"My młodzi, my młodzi,

Nam wódka nie zaszkodzi,

Więc pijmy ją litrami,

Kto z nami? Kto z nami?"

źródło: niepoprawni.pl

Nie wiem, czy Rybitzky, jeden z najznakomitszych Blogerów Salonu24, wyśpiewywał w czasie ostatniej zabawy sylwestrowej tę pioseneczkę... Jeśli tak właśnie było, to najwyraźniej dał się zwieść beztroskim apologetom młodości. Wódka mu zaszkodziła!


Bardzo lubię styl Rybitzky'ego. Jego notki mogą robić wrażenie nadmiernie emocjonalnych i patetycznych, ale  przez swą dramaturgię działają na czytelnika znacznie silniej niż jakieś beznamiętne, choćby najbardziej precyzyjne, analizy. Ostatnia notka Rybitzky'ego spowodowała, że po dwóch latach przerwy znów przeczytałem tekst Jego autorstwa z największym zainteresowaniem. Na Jego blogu zadałem nawet jedno niewinne pytanie


Dwa lata temu ujął mnie fakt, że rozogniony Bloger, przy okazji batożenia Tomasza Terlikowskiego ("Trochę to żałosne. A w zasadzie bardzo żałosne" - oceniał z politowaniem tekst znanego publicysty) pomylił się nadając tytuł swojej notce. Zamiast dramatycznego zapytania: "Sex albo życie - wybór należy do Ciebie (wg Terlikowskiego)", Rybitzky wpisał w tytule... słowa o przeciwnym znaczeniu! I tak zostało do dziś.

Młodość, młodość, młodość... Ale przecież teraz jest już o 2 lata starszy!

I co? Zmieniło się niewiele. Tym razem pecha miał Rafał Ziemkiewicz...

W "tekście wypełnionym po brzegi patosem" Rybitzky smaga go nie gorzej niż kiedyś Terlikowskiego! Warto też zauważyć, że znakomity Bloger, z nieodłącznym patosem, powrócił do tematu "żałości":  

"Szczególnie żałosne to jest teraz, gdy obóz zmian, wydawało się, miał szansę i poniósł spektakularną klęskę. Kto ma teraz dać świadectwo? Żałośnie sterczymy na murach Miasta...".


Niestety, nawet po kolejnych dwóch latach doświadczeń, Autorowi nie udało się napisać tego co zamierzał... Najpierw o tym co napisał: 

"Odbiorcy manifestu Ziemkiewicza dobrze wiedzą, czym jest III RP – i dlaczego. Dobrze też znają Herberta oraz czytali całe mnóstwo patetycznych tekstów. I nic to im nie dało – może poza chwilami emocji, niebezpieczne bliskimi onanizmowi".

Po co Rybitzky wplótł do swej notki rozważania o czytelnikach tekstów Herberta? Po co dodał zadziwiającą impresję zgodnie z którą, "nic im to nie dało - może poza..."? Sytuacja przez długi czas była niejasna.


W końcu Bloger wyjaśnił nam jakie były Jego zamiary...  Okazało się, że celem wspomnienia o Herbercie było przekonanie czytelników notki, że... nie chodziło mu o Herberta:

"Bynajmniej nie zamierzam odwoływać tych słów, bo napisałem je z pełną premedytacją. Przez "onanizm" nie rozumiem emocji przy czytaniu Herberta, bo to oczywiste, iż ta poezja wywołuje emocje. Miałem na myśli całość doznań wielu osób (nie twierdze, że wszystkich) o poglądach, nazwijmy je, antysalonowych, przy lekturze prawicowej publicystyki i blogów"wyjaśnił Rybitzky na blogu FYM-a.


I jak tu nie kochać wysokooktanowej twóczości Rybitzky'ego?

Blog Chłodnego Żółwia nagrodzony został przez p. Janinę Paradowską ;-) Chłodny Żółw - FanKlub ŻóŁwIoWe MyŚLi   (na koszulkach) - "Chłodny Żółw Collection" ThRiLLeR PoLiTyCzNy: "Meldunki z Kaczystanu" CoŚ DlA KoNeSeRóW: WaLkA StUlECiA: Jerzy Buzek kontra Nigel Farage To nie Grzech! - piosenka polityczna Przerażenie w TVN-ie "Jaja Hanny Lis" - opowieści z wyższych sfer Mainstream podąża za Salonem24 Polityka dla opornych "Moherowe Berety" są wśród nas Kubuś Puchatek i prawicowe sentymenty   SaLoNoWe SmAkOłYkI: "Tu trzeba postawić pytanie - gdzie jest w tym rankingu ktoś o pseudonimie "chłodny żółw"? Kim on jest i jakie ma znaczenie w pisaniu - nawet na S24?" Bloger "Azrael" na blogu własnym " Hmmm..... a kto to jest chłodny żółw?! Galopek - daj spokój..." Bloger "Azrael" na blogu Galopującego Majora   DzIeŁa WyBrAnE (40 i 4) : 1) Żółw i osły z Brukseli 2) Afera Chevaliera 3) Największy problem prawicy 4) Po co nam "chamski" Internet? 1) Demokracja za 5 złotych 2) Bajka o Lisie morskim 3)Tajemnica partii ojca Rydzyka 4) Bydło z perfumerii 5) Amerykanie winni zagłady Żydów? 6) Dziennikarze i blogerzy, czyli słoń kontra mrówka 7) Matematyka i minister Chlebowski 8) Fankluby polityczne 9) Chamstwo intelektualisty 10) Czy Tusk ma jeszcze szansę? 11) Definicja wykształciucha 12) Zaklinacze elektoratu 13) O dziennikarstwie zoologicznym 14) Azraelowa megalomania 15) Porucznik Turtle i Dziennikarze I 16) Porucznik Turtle i Dziennikarze II 17) Porucznik Turtle i Dziennikarze III 18) Porucznik Turtle i Dziennikarze IV 19) Porucznik Turtle i Dziennikarze V 20) TVN miażdzy Gazetę Wyborczą 21) Niemieckie poczucie humoru 22) Demokracja w zaciszu unijnych gabinetów 23) Czy biskup oszalał? 24) Polityczne pytania graniczne 25) Gady i mięczaki w Salonie24 26) Podziw czy obrzydzenie 27) Tragiczny komik PIS 28) W mediach potrzebni są idioci 29) Bankierzy czy bandyci? 30) Kupa w TVN 31) Politycy pod sąd! 32) Plażowy totalitaryzm 33) Panie Żakowski, co z tym chamstwem? 34) Wolność polityka - bandyckie chwyty dozwolone 35) Belka w oku arcybiskupa Życińskiego 36) Nagły atak spawacza (Mireksowi) 37) To dopiero "Climategate"! 38) Rybitzky znów na kacu... 39) Antek Emigrant, Czuły Wojtek itp. 40) Róża Luxemburg PiS-u włazi w szkodę Moja strona jest warta1,39 Mln zł   Inni politycznie niepoprawni: http://katalog.di.com.pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka