Chłodny Żółw Chłodny Żółw
101
BLOG

Porucznik Turtle i dziennikarze (part IV)

Chłodny Żółw Chłodny Żółw Kultura Obserwuj notkę 3

W poprzednim odcinku...

- Majorze, jesteśmy profesjonalnymi dziennikarzami. Jak trzeba nagrać Lebberkę, to go nagrywamy, jak trzeba pielęgniarki, nagrywamy pielęgniarki - rzucił bez entuzjazmu Thomas.

- I za to właśnie was lubię - uśmiechnął sie przymilnie Redkham - Miałbym dla was małe, bulba zadanie...

- Acha! Niech zgadnę, mamy bronić tezy, że Kramareck w tym Hiltonie to w ogóle nie był? Że krawat tylko tam kiedyś zgubił ? A już na pewno, że nigdy nie spotkał "Big Zbiga"? Tak?- pytał nerwowo poprawiając okulary Andrew.

Turtle przez chwilę nie rozumiał co się stało. Jak takie informacje przeciekły przez te grube mury...? Czy to możliwe, że Yesienski byłby takim kretynem, żeby rozpowiadać o swoich służbowych rozmowach? Na szczęście, Major Redkham nie stracił zimnej krwi.

- No widzę, że wróbelki, bulba dziennikarskie ćwierkają na całego, ale mniejsza o to... Andrew czy ja was, bulba kiedyś nie szanowałem? Czy mógłbym, bulba Wam, żywym bulba symbolom dziennikarskiej niezależności dać takie samo zadanie jak, bulba Yesienskiemu?

- No mam nadzieję, że nie - wtrącił się Thomas - To o co chodzi?

- Sprawa jest prosta - klarował major Redkham - żyjemy w wolnym kraju i każdy dziennikarz może mówić co chce. "Big Zbig" będzie wbulbiony, strasznie, bulba wbulbiony, ale wy też nie musicie mówić, że tego spotkania nie było. Tego nie mogę od was wymagać...

- Do rzeczy majorze, do rzeczy! - niecierpliwił się Andrew.

-  Chodzi tylko o to, żeby, jak to się bulba mówi, posiać ziarenko niepewności... No bo przecież ten cały Kramareck, to on jest trochę jak potwór z Loch Ness. Wszyscy o nim słyszeli. Ale ilu ludzi go zna? Ilu go widziało?

- No my go widzieliśmy. Był w naszym programie parę dni temu... - rzucił zdegustowany Andrew.

- No dobrze, bulba. Widzieliście, widzieli telewidzowie. Ale czy to wszystko jest takie, bulba pewne? Może to tylko złudzenie, bulba optyczne? Może ktoś zmanipulował nagraniami? Może taśmy podrzucił jakiś, bulba obcy wywiad? Jest dużo możliwości...

- No, w żadnej sprawie jak się zastanowić, to nie ma pewności! Ale jaką tezę mamy rzucić w programie? Że Kramareck rozmawiał, czy że nie ma pewności, że rozmawiał z "Big Zbigiem"? - poganiał majora Thomas.

- Spokojnie.  Mniejsza o to, czy rozmawiał. Tym już zajął się Yesienski. Waszych widzów powinien zainteresować inny problem.

- Jaki?

- No ten, bulba Kramareck. Czy to takie bulba pewne, że on w ogóle istnieje...? - major Redkham rozejrzał się zawieszając głos.

Obaj dziennikarze przez chwilę zastygli w bezruchu.

(Ciag dalszy nastąpi...)
 

Blog Chłodnego Żółwia nagrodzony został przez p. Janinę Paradowską ;-) Chłodny Żółw - FanKlub ŻóŁwIoWe MyŚLi   (na koszulkach) - "Chłodny Żółw Collection" ThRiLLeR PoLiTyCzNy: "Meldunki z Kaczystanu" CoŚ DlA KoNeSeRóW: WaLkA StUlECiA: Jerzy Buzek kontra Nigel Farage To nie Grzech! - piosenka polityczna Przerażenie w TVN-ie "Jaja Hanny Lis" - opowieści z wyższych sfer Mainstream podąża za Salonem24 Polityka dla opornych "Moherowe Berety" są wśród nas Kubuś Puchatek i prawicowe sentymenty   SaLoNoWe SmAkOłYkI: "Tu trzeba postawić pytanie - gdzie jest w tym rankingu ktoś o pseudonimie "chłodny żółw"? Kim on jest i jakie ma znaczenie w pisaniu - nawet na S24?" Bloger "Azrael" na blogu własnym " Hmmm..... a kto to jest chłodny żółw?! Galopek - daj spokój..." Bloger "Azrael" na blogu Galopującego Majora   DzIeŁa WyBrAnE (40 i 4) : 1) Żółw i osły z Brukseli 2) Afera Chevaliera 3) Największy problem prawicy 4) Po co nam "chamski" Internet? 1) Demokracja za 5 złotych 2) Bajka o Lisie morskim 3)Tajemnica partii ojca Rydzyka 4) Bydło z perfumerii 5) Amerykanie winni zagłady Żydów? 6) Dziennikarze i blogerzy, czyli słoń kontra mrówka 7) Matematyka i minister Chlebowski 8) Fankluby polityczne 9) Chamstwo intelektualisty 10) Czy Tusk ma jeszcze szansę? 11) Definicja wykształciucha 12) Zaklinacze elektoratu 13) O dziennikarstwie zoologicznym 14) Azraelowa megalomania 15) Porucznik Turtle i Dziennikarze I 16) Porucznik Turtle i Dziennikarze II 17) Porucznik Turtle i Dziennikarze III 18) Porucznik Turtle i Dziennikarze IV 19) Porucznik Turtle i Dziennikarze V 20) TVN miażdzy Gazetę Wyborczą 21) Niemieckie poczucie humoru 22) Demokracja w zaciszu unijnych gabinetów 23) Czy biskup oszalał? 24) Polityczne pytania graniczne 25) Gady i mięczaki w Salonie24 26) Podziw czy obrzydzenie 27) Tragiczny komik PIS 28) W mediach potrzebni są idioci 29) Bankierzy czy bandyci? 30) Kupa w TVN 31) Politycy pod sąd! 32) Plażowy totalitaryzm 33) Panie Żakowski, co z tym chamstwem? 34) Wolność polityka - bandyckie chwyty dozwolone 35) Belka w oku arcybiskupa Życińskiego 36) Nagły atak spawacza (Mireksowi) 37) To dopiero "Climategate"! 38) Rybitzky znów na kacu... 39) Antek Emigrant, Czuły Wojtek itp. 40) Róża Luxemburg PiS-u włazi w szkodę Moja strona jest warta1,39 Mln zł   Inni politycznie niepoprawni: http://katalog.di.com.pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura