401 obserwujących
2903 notki
12240k odsłon
4570 odsłon

„Dzieci peerelu” książką zakazaną?

Wykop Skomentuj92

 

Szanowny Panie

 

Odwoływanie wizyty gościa, który został umieszczony w programie imprezy, którego nazwisko jest wydrukowane na zaproszeniu wręczanym innym gościom, to jest coś tak dalece odległego od standardów, nawet tych naszych biednych, obecnych, nawet tych z PRL, że po prostu brakuje tutaj słów. Myślę, że dał pan swoim uczniom prawdziwą lekcję tego czym był i czym nadal jest PRL, bo wszak nic się nie skończyło. Gdyby Polska była wolna nie odwołał by pan mojego udziału w imprezie. Nie byłoby po temu najmniejszych powodów. Skoro tak się stało, uczniowie dostają jednoznaczny i wyraźny sygnał i nie muszą się już zastanawiać gdzie żyją. Pan im to powiedział. Dziś. Bardzo wyraźnie. Muszę Panu podziękować, bo nie ma chyba dla autora większego splendoru niż tak wyraźnie okazywany strach przed upublicznieniem treści jego książek. I to wobec kogo – wobec młodzieży. Dziękuję więc i nie liczę na to, że zapowiadane przez pańską pracownicę spotkanie się odbędzie. Ja sam je zorganizuję, a uczniowie szkoły dostaną na to spotkanie imienne zaproszenia. Zapewniam Pana już dziś, że będzie to dla nich najbardziej pamiętna lekcja w życiu. Pozostaję z szacunkiem.

Gabriel Maciejewski.

 

Ponieważ mam obawy, że wobec uczniów dyrekcja zachowa się jeszcze bardziej nieprzyzwoicie niż wobec mnie, chciałbym powiedzieć, że jeśli ktoś powie tam na tej „Melchoradzie”, że autor książki „Dzieci peerelu” Gabriel Maciejewski nie przybył na spotkanie z uczniami bo zaspał, bo mu się nie chciało lub dlatego, że uważa się za „Bóg wi co” to po prostu kłamie, jak za najgorszej komuny, kłamie gorzej niż Urban i Falska razem wzięci. Ja zawsze przyjeżdżam na spotkania z czytelnikami.

 

Przypominam, że moje książki można już kupić w Warszawie w księgarni Tarabuk przy ulicy Browarnej 6, a także w sklepie Foto-Mag przy Alei KEN 83 lok.U-03, tuż przy wyjściu z metra Stokłosy, naprzeciwko drogerii Rossman. Można je też kupić w księgarni "U Iwony" w Błoniu oraz w księgarniach w Milanówku po obydwu stronach torów kolejowych, a także w tymże Milanówku w galerii "U artystek". Aha i jeszcze w galerii "Dziupla" w Błoniu przy Jana Pawła II 1B czyli w budynku centrum kultury. Cały czas zaś są one dostępne na stronie www.coryllus.pl  Zapraszam. Uwaga! Atrapia i Toyah dostępne są jedynie w sklepie Foto-Mag, bo tak i już. Może kiedyś będą także gdzie indziej, ale na razie ich tam nie ma. Książkę Toyaha o liściu można kupić jeszcze w Katowicach w księgarni "Wolne słowo" przy ul. 3 maja. Gdzie to jest dokładnie, pojęcia nie mam.

 

Informuję także, że dnia 13 stycznia, w piątek, o 18.00, w Domu Polonii przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się spotkanie z blogerem coryllusem, autorem licznych książek i publikacji internetowych. Zapraszam.

Wykop Skomentuj92
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale