8 obserwujących
182 notki
97k odsłon
  518   1

Unia miała plan przewrotu w Polsce.

1.Unia miała plan.
Negocjowała z Mateuszem Morawieckim plan odbudowy pocovidowej, ale spijać śmietankę miał powracający Tusk. Już w marcu 2020 Timmermans nie był zadowolony z odpowiedzi polskiego rządu na jego zapytania w sprawie reformy sądownictwa w Polsce i izby dyscyplinarnej. Merkel nie była zadowolona z polskiego rządu, bo ten nie był tak uległy jak rządy za czasów Tuska. Na łonie niektórych członków Partii Ludowej powstał plan spowodowania w Polsce przesilenia rządowego i powrotu silnych wpływów niemiecko-rosyjskich na sytuację w Polsce. Najpierw był pomysł spowodowania strajków we wszystkich możliwych branżach, jeszcze w czasie początku pandemii, choć pastiszowanie polskiego rządu konserwatywnego strajkami nauczycieli już odbyło się w kwietniu 2019r. (taki wskaźnik wyprzedzający dekoniunktury politycznej). Potem rząd polski sam przysłużył się sobie w sprawie obostrzenia aborcji i wydanego wyroku przez TK ograniczającego, już wcześniej obostrzone warunki usunięcia płodu. Spowodowało to jesienią wielotysięczne strajki, brak działań osłonowych rządu i trybunału oraz zły PR dla Policji. Jeśli w danym państwie ludzie gremialnie strajkują, coś nie funkcjonuje - takie komentarze wysuwali niektórzy zagraniczni dziennikarze komentując relacje ze strajków. Strajki medialnie, szczególnie na portalach społecznych, dobrze się sprzedają. Zaczęły więc spadać poparcia dla PIS we wszelkich sondażach, rosnąć dla Polski 2050 Szymona Hołowni. Ale rząd polski dalej notował dobre oceny większości wyborców, co nie było na rękę Partii Ludowej i Tuskowi, który na forum unijnym zawsze krytykował poczynania rządu Zjednoczonej Prawicy. Były członek PO J.Gowin miał więc otwarte pole do spowodowania zmian w większości sejmowej Zjednoczonej Prawicy i zapragnął unieruchomić rząd ustawodawczo. Uznałem, że to koń trojański w polskim konserwatyzmie.
Po informacji uzyskanej od jednego z posłów Partii Ludowej z Francji, analizując zachowania poszczególnych partii w Polsce publiczne i wewnętrzne, przewidując fochy Gowina sterowane przez doradców z byłej SB, napisałem artykuł o tym, by prezes Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki wzięli pod uwagę wspólny mix z Pawłem Kukizem i jego posłami. Nie przewidziałem, że wbrew postanowieniom umowy programowej PIS najpierw zrealizuje swoje ustawy głosami Kukiz’15 i Nowej Lewicy, a dopiero potem zajmie się np. ustawą o sędziach pokoju. Choć według relacji Pawła Kukiza umowa programowa zakładała wet za wet, czyli ustawę Zjednoczonej Prawicy za ustawę Kukiz’15. Nie o to jednak idzie, chodziło o uratowanie rządów prawicy podgryzanych przez kretów Partii Ludowej/UE zagwożdżonych w Koalicji Obywatelskiej. Już wcześniejsze symptomy w postaci : 1) traktowania lekceważąco wszelkich projektów ustaw Zjednoczonej Prawicy przez Koalicję Obywatelską, 2) krzyki z ław sejmowych w trakcie przemówień, totalne tratowanie na nie wszelkich, nawet ważnych społecznie ustaw, 3) brykanie Gowina, jego niezborność intelektualna jako profesora – podpisuje Nowy Ład, a potem go krytykuje mimo wielu dni negocjacji, chodzi po dziennikach m.in. po GW i skarży się, że prezes go oszukał, choć jest odwrotnie, a  kontruje wszelkie inicjatywy i dosłownie nic nie robi będąc wicepremierem, tylko wysiaduje jajka w fotelach coraz to nowszych ministerstw, 4) nagonka prasowa na D.Obajtka, wstawianie mu do życiorysu dublerów, siadanie na majątek pozyskany zgodnie z prawem tylko dlatego, że zadowolił prezesa J.Kaczyńskiego przejęciem niemieckiego koncernu prasowego w Polsce, 5) prowokowanie strajków pielęgniarek i służb medycznych, choć w większości przypadków są oni wynagradzani przez samorządy i to one odpowiadają za wysokość ich pensji, 6) wzruszanie Agro-Unią poparcia rolniczego w żelaznym elektoracie na Podkarpaciu z powodu błahych niesnasek paru dorobkiewiczów, a więc podgryzanie elektoratu rolniczego zdobytego ciężką pracą rządu konserwatywnego 7) wzbudzanie strajku pracowników ZUS-u jako mającego zakończyć rządy PIS (szczególnie te), 8) tworzenie za granicą, nawet w USA niesprzyjających Polsce i Zjednoczonej Prawicy opinii i przekonań o autorytaryzmie maślanym, co powodowało ograniczenia dobrych projektów i relacji między MSZ poszczególnych krajów, z którymi mamy umowy dwustronne.
Dziś jakiś włoski komisarz blokuje Polsce lub przedłuża (co na jedno wychodzi) dostęp do wynegocjowanych przez PIS środków na odbudowę kraju po pandemii. Może przez zazdrość, że mamy takie dobre wskaźniki ekonomiczne do dalszego rozwoju i powoli odrabiamy straty oraz ,że mamy najmniejszy wskaźnik inflacyjny w porównaniu do Niemiec, Grecji, Włoch, Holandii i W. Brytanii? A może z tych samych powodów, które prezentuje KO, gdy ludzie – Naród – Suweren Polski - zadowoleni są z dostatku, jaki proponuje i wprowadza różnymi regulacjami Zjednoczona Prawica, tzw. czysta zawiść wobec sprawdzających się pomysłów i kreatywności, nadwyżek budżetowych rządu polskiego nie rejestrowanych za rządów Tuska czy Kopacz, czyli z niskich pobudek mając gdzieś polską rację stanu a przed oczami własny stołek. Zjednoczona Prawica to na szczęście zespoły pracusiów, jak w założeniach pracy u podstaw i wielka dyscyplina partyjna, którą zawdzięczają iście arcymistrzowskiej grze prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
Plan Unii/ Partii Ludowej Tuska się nie udał, bo ktoś sprytny czytał moje artykuły i przede wszystkim polegał na wspaniałych umysłach doradców, by wprowadzać zalecane w tych artykułach zmiany m.in. w prowadzeniu polityki koncyliacyjnej czy podatkowej. W planie Unii/Partii Ludowej był sukces Tuska po powrocie. Efekt Tuska, który opisałem jako krótkotrwały najwyżej półroczny, mieści się w przewidywanych ramach skoków sondaży na rzecz PO. Przysłużyły się temu kombinacje personalne Budki, którego Tusk powinien ustawić na guru organizacyjnego PO. I wszystko by się nawet udało po Campus Future of Poland R.Trzaskowskiego za niemieckie pieniądze (jako kolejny akt prowadzący do przewagi wpływów na sprawy polskie z tamtej strony), gdyby nie wtrynianie się nieakceptowanego przez R.Trzaskowskiego D.Tuska, który zjada mu jego sukces. Nikt nie lubi, gdy zjada się jego wypracowany projekt nawet bez gratyfikacji, czy zwykłego dziękuję. Trzaskowski powinien dobrze przyjrzeć się wcześniejszym działaniom D.Tuska z jakimikolwiek członkami PO, którzy zagrażali mu popularnością w samej partii, czy publicznie wobec Polaków. Takich Tusk w większości przypadków niszczył, pozbawiał ministerstw i możliwości wypowiadania się w telewizji czy radio. To szczególnie R.Trzaskowski powinien mieć na uwadze w dalszej karierze politycznej.
Osobiście pochwalę się, że mam wpisaną w etyczny garnitur, jeszcze w latach 90-tych, obronę rozwijającego się w Polsce konserwatyzmu, począwszy od Porozumienia Centrum. W razie jakiejś katastrofy, czy działań przeciwników podobnych do np. zabicia Aldo Moro we Włoszech, czy zabójstw członków rządów/partii na Półwyspie Skandynawskim, mam przedsiębrać wszelkie dostępne środki, by naprawić sytuację lub doprowadzić do przywrócenia stanu równowagi. Cel ponad wszystko przynoszący rezultaty niepieniężne. Może to deprecjonuje mnie w niektórych aspektach obiektywizmu, ale osobiście zostałem poszkodowany przez byłych SB-ków śmiercią rodzonego ojca w karetce. Mam więc też motywacje osobiste i wysoki procentowy wskaźnik w analizach ich ziszczenia się w kolejnych działaniach politycznych, czy gospodarczych. Nie cieszy mnie to jednak aż tak bardzo. Martwi mnie zajadłość dzisiejszej opozycji, która nie potrafi walczyć na argumenty merytoryczne i ustawodawcze, a według badań najczęściej kłamie wyborcom i nie realizuje obietnic programowych. Dlatego jest mi osobiście szkoda kulturalnej, chrześcijańskiej walki na argumenty, która tak dobrze wyglądała przed powrotem Tuska w postaci pracy politycznej Szymona Hołowni. Istnieje pogląd, że to nie przekonania Pawła Kukiza i Kukiz’15 spowodowały jego trzecie miejsce w wyborach prezydenckich, którego nikt nie przewidywał, a przysłużył mu się Kuba Wojewódzki zapraszając Kukiza do swojego programu w TVN o wysokiej oglądalności. Sprawmy więc, mając to twierdzenie obecnie za prawdziwe, czy program Kuby Wojewódzkiego, wieloletniego dziennikarza radiowego i telewizyjnego, pomoże również Szymonowi Hołowni. Może Kuba Wojewódzki zaprosi Szymona Hołownię do swojego programu i wykonamy po tym fakcie sondaże, jak wygląda relacja Polski 2050 Hołowni wobec PO Tuska. Przekonamy się o sile oddziaływania programu i jednocześnie przywrócimy należne miejsce świeżemu, z nowymi pomysłami na Polskę, krytycznemu wobec PO i ZP, Szymonowi Hołowni na obecnej scenie politycznej. Czym wtedy będzie się bronił Tusk, jeśli Szymon Hołownia przyjąłby pod swoje skrzydła R.Trzaskowskiego? Ta mieszanka byłaby zabójcza dla PO i szczątków Nowoczesnej.
2.Władimir Władimirowicz ma plan wobec ściany zachodniej WNP.
Przeanalizujmy. Odpowiadając w duchu faktami na niżej postawione pytania.
1.    W jakim kraju Pan Putin zaproponował pomoc 200tys.żołnierzy do opanowania wewnętrznej wojny? Czyżby miał z tym coś wspólnego Baszar al-Asad?
2.    Wobec jakich krajów Białoruś wystawiła w pasie przygranicznym na swoim terenie „uchodźców” z Afganistanu, którzy okazali się Tadżykami, Gruzinami, Irakijczykami i Irańczykami?
3.    Komu rosyjscy hakerzy grzebali w firmowych mailach i drukowali je na Telegramie?
4.    Czy ostatnia wizyta w Rosji i na Ukrainie Angeli Merkel miała związek z Nord Stream 2, gazem, czy jednak zawierała jakieś pierwiastki współpracy wobec planów doprowadzenia w Polsce do przesilenia rządowego i uplasowania Tuska z powrotem na stołku premiera? Czyżby czwarty rozbiór Polski dokonywany po cichu?
5.    Które państwa, z uchodźcami z Azji Mniejszej w pasie przygranicznym od strony Białorusi miały najpoważniejsze problemy prasowe i negatywne oceny w  Europie i Unii?
6.    Które z w/w państw wprowadziły stan wyjątkowy lub specjalny w pasie przygranicznym mając na uwadze ćwiczenia rosyjskie Zapad2021 i nasilanie się nieuprawnionych, nielegalnych przekroczeń granic z Białorusią?
7.    Dlaczego w ćwiczeniach rosyjskich biorą udział Chińczycy, a nie biorą udziału Mongołowie?
8.    W którym z państw UE graniczących z Białorusią jest największy odsetek obywateli, którzy są Rosjanami lub są pochodzenia rosyjskiego? (Uwaga: aneksja Krymu i Donbasu odbyła się przy udziale właśnie tego typu obywateli w Ukrainie i niewidocznych działań rosyjskich agentów rozpracowujących scenariusze ataku w oparciu o dane obronności i usytuowania ukraińskich wojsk)
9.    Które z państw UE i członków NATO graniczących z Białorusią ma na swoim obszarze największe kontyngenty wojsk amerykańskich lub NATO, więc trudniej wobec nich wyłoby wykonać działania prowokujące lub takie same jak wcześniej wobec Ukrainy?
10.    Czy głaskanie przez J.Bidena W.Żełeńskiego z Ukrainy dało jasny sygnał W.Putinowi, że w razie kolejnego ataku Rosji na Ukrainę USA wesprze Ukrainę całkowicie i militarnie?
11.    Czy Białoruś może wspólnie z Rosją napaść w połowie września lub dokonać prowokacji kończącej się działaniami militarnymi na jedno z państw UE, które graniczy z Białorusią?
12.    Czy wskazane jest zgrupowanie sił militarnych na całej wschodniej granicy Polski, ze szczególną ochroną wszelkich lotnisk wojskowych i wzbudzania nowoczesnych bram firewall na wszelkie systemy wojskowe i energetyczne najpóźniej do połowy września 2021, które będą współpracować ze Strażą Graniczną i nie będą mylić zielonych ludzików z przemytnikami?
13.    Czy wskazane jest obstawienie granic wokół Kaliningradu i zbadanie terenu okiem NSA w obszarze przegrupowań wojsk rosyjskich, zmiany położenia baz lub nieuzasadnionych przesunięć obozów wojskowych wzdłuż granic?
Po odpowiedziach na te pytania można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć (BBN?) czy Rosja zamierza dokonać aktu agresji na któreś z państw Unii za pomocą Białorusi lub „dokończyć” Ukrainę.

PS.Czy możemy przeorganizować Ministerstwo Rolnictwa, ewentualnie min.Pudę, gdzieś przemieścić i wykonywać plan dobrostanu dla rolnictwa założony przez premiera Morawieckiego, żeby PIS i ZP nie straciły elektoratu na ścianie wschodniej Polski?

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka