Blog
Blog Czarnego Wilka
CzarnyWilk
0 obserwujących 64 notki 64764 odsłony
CzarnyWilk, 24 lipca 2011 r.

Wojownicze kobiety Persji

1193 13 0 A A A

Dzisiejsze czasy przyzwyczaiły nas do widzenia rejonów bliskiego wschodu, jako miejsca, gdzie kobieta nic nie znaczy jest tłamszonym niewolnikiem, spełniającym jedynie funkcje żywego inkubatora, który wykonuje przy okazji różne prace domowe.


Jednak, kiedy zagłębimy się w historię tego rejonu sprzed nastania upodlających kobiety religii monoteistycznych, takich jak Islam i Chrześcijaństwo, możemy się przekonać, że kobiety spełniały w imperiach starożytnych bardzo ważne role, w tym królowych, ministrów sekretarzy stanu i dowódców wojskowych.

 

Ten artykuł ma za zadanie, pokazać wartość perskich kobiet w przeszłości, jakże innej od dzisiejszego islamskiego ucisku czasów obecnych.


 

Oto tylko niektóre z tych słynnych kobiet:

 

Pantea Arteshbod- była jednym z najwybitniejszych wodzów, pod panowaniem Cyrusa Wielkiego. Po podbiciu przez niego Babilonu, sprawowała tam rządy. Była również jednym z najważniejszych dowódców wojskowych. Była dowódcą elitarnej formacji wojskowej znanej, jako Nieśmiertelni. Dla porównania, w swoich czasach Nieśmiertelni budzili takie samo spustoszenie w szeregach wroga, jak polska husaria podczas swoich najlepszych lat. Dostawali się tam tylko najlepsi i budzili postrach w świecie starożytnym. 

 e26a4496002116584d85ebdb


 

Mandana z Medii- Wybitna królowa i zarazem matka Cyrusa Wielkiego (twórcy starożytnej odmiany współczesnych praw człowieka)


 

 ac93b2540023a5bb4d85ec5d


 

Sura- Córka króla Imperium Perskiego Ardavana Piątego. Sura była generałem.


 

 131c3afb001f42e04d85ec9e


 

Artemisia I Była legendarnym admirałem perskiej floty. Zachowywała się jak kobiety dzisiejszych czasów, energiczna i niezależna.


 

 


 

 d5110541000c14364d85ecc0


 

Amestris była wojskowym Dowódcą Achemenidów i piękną córką  Dariusza II. Jej matka Pari Satis była Generałem  Imperialnej Armii Achemenidów. Imię "Amestris znaczy: Przyjaciel.


 

 

Satis Pari, Generał j Armii Achemenidów, żona Dariusza II Króla perskiego Imperium.


 

 

Porucznik Artunis, Dowódca perskiej Armii Achemenidów, córka Artebaz Sepahbod, również kobiety i generała Dariusza Wielkiego . 

 a362f6e1001a35f94d85ed5d


 

Youtab Aryobarzanbyła dowódcą armii perskiej achemenidów.


Cesarzowa Purandokht Sassanid  Usiłowała przynieść stabilność do imperium. Ta stabilność została przyniesiona przez traktat pokoju z bizantyjskim Imperium. Ożywieniem kraju przez wprowadzanie sprawiedliwości, rekonstrukcji infrastruktury, zniżając podatki.
 

 9b28243c000fce904d85f1d3


 

Księżniczka Sepahbod Estatira Generał Armii Achemenidów, córka Dariusa Trzeciego.


Negan była wolnością liderką, partyzanckim dowódcą, jednym z głównych wojowników oporu Persji przeciw arabskiemu najazdowi. Negan nie była wojskową kobietą, ani szlachetnie urodzoną, jednak miała serce pełne miłości dla Iranu. Prowadziła wojowników oporu przeciw Arabom. Jak wtedy określano - Zwierzętom, które najechały Cywilizowany Świat i Matkę Persję. Zginęła w bitwie. Imię "Negan znaczy: Dobre przeznaczenie.


 

 3c8038fc001f752e4d85f219


 

Niestety mało się mówi także o kobietach ze strony Alexandra Wielkiego. Praktycznie pomija się fakt, ze zarówno Roxana, żona Aleksandra, jak i jego matka, również potrafiły dowodzić wojskiem. Żona podczas wyprawy męża do Indii, matka w czasie walki o władzę po śmierci Aleksandra. Szczególnie o żonach i matce Aleksandra można się więcej dowiedzieć czytając książkę Aleksander Wielki Morderstwo w Babilonie, autorstwa Grahama Philipsa.


 

I co na to konserwy? Prawidłowo, tradycją jest właśnie wyzwolenie kobiet, a nie ich tłamszenie, zboczeniem jest  podcinanie kobietom skrzydeł.

Co jest domeną, moim zdaniem jedynie tych zakompleksionych ludzi, którzy kobiet się zwyczajnie boją.

Opublikowano: 24.07.2011 10:54.
Autor: CzarnyWilk
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Niepoprawny politycznie liberał, ateista, przeciwnik zarówno socjalizmu, jak i klerykalizacji Polski.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @ZŁOŚLIWIEC Jak jest z tym zapewnianiem samym w sobie to nie wiem, ponieważ wersji Boga i...
  • nie pasuje słowo postepowi Jacy oni postępowi ? Skretyniałe lewactwo i tyle. Postęp to jest...
  • narodowe lewaki „Narodowe Odrodzenie Polski” - klerykalno narodowe lewactwo

Tematy w dziale Kultura