Blog
Czas na rodzinę!
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich AP
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich AP www.srk.archpoznan.pl
0 obserwujących 26 notek 16421 odsłon
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich AP, 19 lipca 2013 r.

Kiedy słowa tracą znaczenie, ludzie tracą wolność…

tak powiedział Konfucjusz, a więc słowa to nienowe. Szczególnie teraz jednak są aktualne. Historia zaś pokazała, że są prawdziwe.

Wiemy, co się działo, kiedy w faszystowskich Niemczech słowo ‘Żyd’ przestało znaczyć ‘człowiek’. W sowieckiej Rosji nazwanie kogoś kułakiem czyniło go wrogiem ludu, co sprawiało, że jego życie momentalnie stawało się mniej wartościowe, a morderstwo takiej osoby stawało się usprawiedliwione ‘w majestacie prawa’. Trzecia Rzesza oraz ZSRR nie poprzestały oczywiście na aplikowaniu tak zafałszowanej wizji swym obywatelom, traktując w taki sposób inne narodowości, które według tego schematu zaczęły nie tylko tracić wolność, ale i życie. To, co zaczęło się więc od ‘rewolucji słownej’ skończyło się ludobójstwem na skalę niewyobrażalną.

Ta historyczna lekcja okazuje się być niestety niewystarczająca, by przekonać człowieka XXI wieku, że Konfucjusz miał rację.

I oto jesteśmy świadkami czegoś, co właściwie trzeba nazwać zamachem na język, którego skutkiem będzie zniszczenie fundamentów ładu społecznego, który znamy, i który ukształtował nie tylko Europę, ale cały współczesny świat. Chodzi oczywiście o małżeństwo i rodzinę, które – jako serce społeczeństwa – stają się dziś obiektem ataku.

Można zadać pytanie, czy to wizja przesadzona. Niestety nie, bo skoro w majestacie prawa dokonany zostanie zamach na znaczenie tak zasadniczych słów jak ’rodzina’ i ‘małżeństwo’, to ci, którzy będą wierni ich prawdziwemu znaczeniu, staną automatycznie przeciw prawu, które stanie się po prostu bezprawiem. Warto myśleć, i działać, póki nie jest za późno – jeśli nie chcemy zostać obrabowani z pojęć podstawowych dla naszego życia.

I oczywiście trzeba pamiętać, że poza odważnym reagowaniem i głoszeniem prawdy, nie możemy zaniedbać budowania szczęśliwych małżeństw i rodzin, i wychowywania nowych pokoleń kobiet i mężczyzn w miłości i prawdzie.

 

Michał A. Michalski

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej jest organizacją społeczną, która powstała w 1994 r., działającą na podstawie własnego statutu oraz w oparciu o przepisy prawa Kanonicznego oraz prawa o stowarzyszeniach. Skupia osoby akceptujące naukę społeczną Kościoła Katolickiego, a w szczególności naukę o małżeństwie i rodzinie. Działalność prowadzi w łączności z władzą kościelną, co gwarantowane jest przez osobę asystenta kościelnego - Ks. Kanonika Leonarda Polocha. Stowarzyszenie działa na terenie Archidiecezji Poznańskiej. Posiada osobowość prawną, a jego celem jest troska o zgodne z nauką Kościoła życie małżeńskie i rodzinne oraz wspieranie rodziny w wypełnianiu jej zadań społecznych. W szczególności prowadzona jest działalność społeczno-kulturalna i oświatowo-wychowawcza poprzez organizowanie poradnictwa rodzinnego, obozów i kolonii dla dzieci oraz imprez kulturalno-rekreacyjnych. Stowarzyszenie reprezentuje także interesy rodzin katolickich wobec władz publicznych (rządowych i samorządowych) oraz konsekwentnie inicjuje i wspiera wszelkie działania, których celem jest ochrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego. Nr KRS 0000090832.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @HALO To jak homosie pojawią się w reklamie telewizyjnej, to rodzina przed telewizorem się...
  • @TURABAT Szersze uzasadnienie akcji znaleźć można na obu linkowanych stronach. Rodzina jest...
  • @grazss Dziękujemy! Już powinno być OK.

Tematy w dziale