0 obserwujących
26 notek
18k odsłon
  637   0

Stop seksualizacji

Prosimy o zapoznanie się z planowanym programem wychowania seksualnego dla dzieci już od najmłodszych lat. Informacji można szukać w różnych miejscach, my zwracamy uwagę na strony stop-seksualizacji.pl, stopdyktaturze.pl. Prosimy o rozważenie tych spraw w Waszym sercach oraz o podejmowanie inicjatyw, które odpowiadają Waszym poglądom – takim jak rozmowy z posłami, pisanie petycji do władz (np. poprzez wyżej wymienione strony), dzielenie się tymi troskami ze znajomymi. 

EDUKACJA SEKSUALNA NARZĘDZIEM SEKSUALIZOWANIA DZIECI I MŁODZIEŻY

JAK DO TEGO DOSZŁO?

22 kwietnia 2013 r. w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowano „Standardy seksualne w Europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją oraz zdrowiem”. Ta publikacja Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz niemieckiego Federalnego Biura ds. Edukacji Zdrowotnej w Kolonii została entuzjastycznie przyjęta podczas konferencji przez przedstawicieli Rządu RP. Według niej od pierwszych lat przedszkolnych placówki oświatowe powinny wpajać dzieciom takie zachowania, jak: MASTURBACJA, ZABAWA CIAŁEM, TECHNIKI SEKSUALNE, PETTING.

CZEMU MA SŁUŻYĆ TEN DOKUMENT?

Jak czytamy na stronie www.undp.org.pl w dziale aktualności (link):
"Dokument ten powstał jako odpowiedź na konieczność stworzenia odpowiednich standardów edukacji seksualnej. Większość krajów Europy ma aktualnie własne wytyczne dotyczące edukacji seksualnej, jednak dotąd nie podjęto próby opracowania rekomendacji na poziomie obszaru europejskiego bądź Unii Europejskiej. Niniejszy dokument ma na celu podjęcie pierwszych kroków w kierunku wypełnienia tej luki w całym europejskim regionie Światowej Organizacji Zdrowia. Proponuje on holistyczne podejście do edukacji seksualnej rozumianej jako nauka o poznawczych, emocjonalnych, społecznych, relacyjnych i fizycznych aspektach seksualności. Celem konferencji było zaprezentowanie publikacji jako materiału, który może być pomocny dla osób zajmujących się kształceniem w zakresie szeroko rozumianej edukacji seksualnej (…)".
Jak możemy wnioskować, autorzy raportu przyznają, że kraje UE mają własne wytyczne dotyczące edukacji seksualnej (Polska realizuje edukację seksualną typu A jako przedmiot Wychowanie do Życia w Rodzinie). Jednak podkreślają, że mimo to należy wprowadzić rekomendacje wspólne dla wszystkich krajów UE. Powstaje pytanie, jaka jest jakość tych standardów, skoro wywołały taką falę protestów, że rzecznik Polskiej Akademii Nauk - Mieczysław Grabianowski - złożył wyjaśnienia, w których stanowczo zaprzecza, że PAN współorganizowała konferencję, wyjaśniając, iż jedynie użyczono miejsca organizatorom (czytaj  tutaj).

SKĄD TE KONTROWERSJE?

W tekście „Standardów...” Część II: Matryca edukacji seksualnej (od str. 33 i dalej) znajdują się konkretne propozycje, odnośnie wiedzy, umiejętności oraz postaw dzieci i młodzieży, jakie powinny posiąść i wyrażać w odpowiednich grupach wiekowych (Wiedza/informacja, Umiejętności, Postawy).

W prezentowanej matrycy dla grupy wiekowej 0-4 lat (!) znajdujemy m.in. tak kontrowersyjne zalecenia, jak:

Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa, odkrywanie własnego ciała i własnych narządow płciowych (...), wyrażanie własnych potrzeb, życzeń i granic, na przykład w kontekście „zabawy w lekarza”(...). Pozytywne nastawienie w stosunku do własnej płci biologicznej i społeczno-kulturowej (dobrze jest być dziewczynką lub chłopcem!). Prawo do badania nagości i ciała, do bycia ciekawym. Pomóż dziecku rozwijać ciekawość dotyczącą własnego ciała i ciał innych osób (str. 38-39).

Dla dzieci w wieku 4-6 lat przygotowano matrycę (str. 40–41), która utrwala powyższe zalecenia i rozszerza je:

Uczucia seksualne (bliskość, przyjemność, podniecenie) jako część ludzkich odczuć (powinny to być uczucia pozytywne; nie powinny zawierać przymusu czy powodować uczucie krzywdy).
Ponadto pojawiają się tu zalecenia indoktrynowania dzieci przedszkolnych odnośnie, jak ujmuje to ten dokument, różnych rodzajów związków, co stanowi wstęp do dalszej ich „edukacji", gdyż opiekunom maluchów przekazuje się następujące zalecenia: Przekaż informację na temat: Przyjaźń i miłość w stosunku do osób tej samej płci (…). Związki tej samej płci. Różne rodzaje związków (rodzinnych). Różne koncepcje rodziny. (…) Pomóż dziecku rozwijać: akceptację różnorodności, szacunek dla rożnych norm związanych z seksualnością (...).

Tak więc przedszkolaki powinny się masturbować oraz zapoznawać z możliwością tworzenia związków homoseksuanych w wieku, kiedy są na to zupełnie psychicznie nieprzygotowane.

Dla dzieci w wieku 6-9 lat, zaleca się kolejną matrycę (str. 42-43):

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo