Blog
Po prostu
Czujny
Czujny malesz68@wp.pl
0 obserwujących 74 notki 84684 odsłony
Czujny, 13 lipca 2013 r.

Liberalna PO ? - "róbta co chceta" ale po naszemu

Do Ruchu Palikota jest mi tak daleko jak do planety Pluton a jednak muszę tym razem poprzeć ich z całego serca. Zupełnie niezauważenie we wczorajszych głosowaniach, zdominowanych sprawą Wołynia i rytualnego uboju przeszło głosowanie nad projektem Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

 

23 października 2012 roku RP złożył ów projekt w Sejmie. Projekt ten zakładał m.in. możliwość otwierania firmy na próbę - bez podatku dochodowego i ZUS przez trzy miesiące. Po zakończeniu okresu próbnego, bez względu na efekt próby i decyzję o kontynuowaniu bądź nie działalności, przedsiębiorca nie musiałby regulować podatku dochodowego ani składek za pierwsze trzy miesiące działania. Projekt nie ingerował natomiast w regulacje dotyczące podatku od towarów i usług, co oznacza, że przedsiębiorców "na próbę" obowiązywałyby takie same zasady, jak wszystkich innych podatników. Możliwe byłoby więc wybranie zwolnienia z VAT (z wyjątkiem tych branż, które są wyłączone) albo rozliczanie tego podatku.

Podczas piątkowego głosowania Łukasz Gibała z RP apelował do posłów o skierowanie projektu do dalszych prac. Wskazał, że w stanowisku rządu zarzucono, iż projekt zawiera niedociągnięcia techniczno-legislacyjne, a także, iż wejście w życie zmian może doprowadzić do nadużyć. Jakich nadużyć szanowna liberalna Platformo ? Nie oceniajcie wszystkich przez swój pryzmat.

Przypatrzmy się jak to działa na przykład w Anglii. W UK jednoosobowa działalność gospodarcza nie podlega rejestracji. Nie istnieje rejestr działalności gospodarczej i każda osoba ma prawo w każdej chwili zacząć prowadzić działalność gospodarczą. Osoba, która rozpocznie działalność gospodarczą w UK powinna zgłosić to urzędowi podatkowemu w ciągu 3 miesięcy od rozpoczęcia działalności. Za spóźnienie może być kara w wysokości 100 funtów. Oczywiście prowadząc działalność ma się obowiązek płacenia podatków i składek na ubezpieczenie społeczne z tym, że pierwsze zeznanie składa się po zakończeniu roku podatkowego.Tak to funkcjonuje a nie słyszałem ( może ktoś się znajdzie ? ) żeby ten system powodował nadużycia.

Czego się wystraszyliście szanowni posłowie PO i PSL ? Tego, że rzutcy i pomysłowi przyszli przedsiębiorcy mogą Was wyrógować z biznesików, które funkcjonują tylko i wyłącznie dzięki koteriom i układom ?

Głosami rządzącej koalicji projekt przepadł.

Opublikowano: 13.07.2013 14:58.
Autor: Czujny
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @GUCIO PUCIO cyt." To media III RP są bystre, gdyż serwują co ja myślę" I tak sieroto...
  • @GRZECHG Gdyby PiS nie bał się i nie chował głowy w piasek już dawno byłby spokój....
  • @SPIKE Ech..."Saligia" generalnie z nikim się nie zgadza i zawsze jest "przeciw" , no może...

Tematy w dziale