Nie rzucajcie swych perel....
"Nie rzucajcie swych perel przed wieprze, by nie podeptały ich nogami swymi, a obróciwszy się, nie rozszarpały was” (Mt 7,6).
27 obserwujących
489 notek
355k odsłon
121 odsłon

Jam nie z soli,ani roli,ale z tego co mnie boli" Autor ?

Wykop Skomentuj21

https://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/quot-jam-nie-z-soli-ani-z-roli-ale-z-tego-co-mnie-boli-quot-stefan-czarniecki-hetman,66420.html

Dlaczego hetman tak powiedzial?Piekna postawa.

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/782866,Stefan-Czarniecki-Jeden-z-dwoch-Polakow-uwiecznionych-w-hymnie

"16 lutego 1665 roku zmarł Stefan Czarniecki, hetman polny koronny, wojewoda ruski, kijowski. W czasie potopu szwedzkiego wsławił się odważnymi działaniami przeciw wojskom króla Szwecji Karola X Gustawa.

  Jego wojskowe talenty były ogromne. Zasłynął jako mistrz wojny podjazdowej tzw. wojny szarpanej. Jego wojska odniosły wiele zwycięstw nad Szwedami (pokonał ich pod Warką, zajął Pomorze, opanował Bydgoszcz, zdobył Warszawę), brał również udział w wyprawie koalicji antyszwedzkiej w Danii. Po zawarciu pokoju w Oliwie (1660) dowodził oddziałami polskimi w walkach z Moskwą.

– Skoro nie dało się ze względu na przewagę ogniową pobić Szwedów w otwartej bitwie, Czarniecki stworzył nową metodę uchylania się od bitwy z głównymi siłami szwedzkimi./.../"link powyzej I audycja do wysluchania.

image

Hetman Stefan Czarniecki rusza do boju

wikipedia.pl

Komunikowanie.....

Cyt., linku"Komunikowanie w sytuacji kryzysowej zaczyna się od uzyskania pełnej informacji o tym, co i dlaczego się stało, zaś kończy się przekazaniem pełnej informacji o tym co zrobiono, by zagrożenie przeszło do historii oraz zapewnieniem, ze podjęto wszystkie niezbędne (i wyliczone ) kroki, "by już nigdy więcej" - w ten sposób historia kryzysu staje się nauczycielka życia, a Polak - po szkodzie wprawdzie - mądrzejszy./.../"

image

Jak Czarniecki do Poznania

Po szwedzkim zaborze,

Dla ojczyzny ratowania

Wrócim się przez morze.

Marsz, marsz, Dąbrowski...

Już tam ojciec do swej Basi

Mówi zapłakany –

Słuchaj jeno, pono nasi

Biją w tarabany.

Marsz, marsz...Wykop Skomentuj21
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale