Nie rzucajcie swych perel....
"Nie rzucajcie swych perel przed wieprze, by nie podeptały ich nogami swymi, a obróciwszy się, nie rozszarpały was” (Mt 7,6).
27 obserwujących
412 notek
335k odsłon
319 odsłon

Ostatni list do Czytelnikow sp. Marii Adamus-wydawcy "Naszej Polski"o politykach

Wykop Skomentuj18

       Maria Jedlinska-Adamus,wydawca "Naszej Polski", tygodnika o 20-letniej tracycji patriotyczno-niepodleglosciowej najprawdziwszego polskiego nurtu,zm. 01-06-br podczas wyglaszania prelekcji o problemach pisma i promocji swojej ksiazki pt:"BOHATEROWIE I KACI- MOJE WSPOMNIENIA"/pogrzeb odbedzie sie w poniedzialek 13 czerwca w stolicy / inf. szczegolowe nawww.naszapolska.pl    /

w ostatnim liscie do Czytelnikow /wydanie przedswiateczne Boze Narodzenie 2015/ “Naszej Polski”pisala z zalem o swoim dziele zycia , tygodniku "Nasza Polska", ktory politykom sie nie klanial:

“/…./Walcząc o Polskę, niewiele dbaliśmy o siebie, dlatego żaden z naszych dziennikarzy nie dorobił się wielkiego majątku ani nie osiągnął lukratywnych stanowisk. Naszym losem stały się za to ciągłe problemy: najpierw z „nieznanymi sprawcami”, którzy kilkakrotnie plądrowali redakcję, potem z władzami Warszawy, które uporczywie starały się pozbawić nas lokalu, wreszcie z kolporterami, spośród których największy i najważniejszy – spółka Ruch – od momentu przejęcia jej przez zagraniczny kapitał coraz bardziej pogłębiała nasze kłopoty finansowe.

    Mimo tych wszystkich problemów wytrzymaliśmy dwie dekady, bo zawsze mogliśmy liczyć na wiernych Czytelników, którzy sięgali po „Naszą Polskę”, oraz na wiernych autorów, którzy wspomagali nas tekstami, choć przynosiło im to raczej kłopoty niż zyski. Smutno o tym wspominać, lecz najmniej pomocni okazali się ci, którzy mieli największe możliwości: politycy, ludzie biznesu…/…./” Maria Jedlinska-Adamus

 

https://www.youtube.com/watch?v=xC16umYvmjE

/ strona www.naszapolska.pl dziala nadal

http://daani.salon24.pl/693048,patriotyczny-tyg-nasza-polska-wykonczyli

http://daani.salon24.pl/705137,przed-10-04-pochwala-dla-a-walentynowicz-od-naszej-polski

http://daani.salon24.pl/715976,czy-sp-o-j-gorze-i-sp-marii-adamus-tyg-nasza-polska-ktos-pomogl-zejsc

http://daani.salon24.pl/716374,uroczystosci-pogrzebowe-sp-marii-adamus-wydawcy-tyg-nasza-polska

/14 czerwca 2016-Juz zamieszczono filmy na www.youtube.com z uroczystosci pozegnania sp. Pani Redaktor Marii Jedlinskiej-Adamus i uzupelniam te notke ku pamieci. I dla wszystkich, ktorzy nie mogli wziac udzialu w ostatniej drodze Zmarlej.

https://www.youtube.com/watch?v=BDbK7C4dhgs

https://www.youtube.com/watch?v=PyQbkAEKsn8

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale