1 obserwujący
14 notek
25k odsłon
439 odsłon

Sankcje finansowe za brak praworządność przegłosowane

Wykop Skomentuj29

Na nic zdały się pogróżki Polski i Węgier przeciw Unii, mówiące ze nie poprą oni pakietu korona wirusowego, jeżeli Unia przyjmie ustawę o wstrzymaniu pieniędzy, jeżeli w danym kraju zachodzą poważne zastrzeżenia co do praworządności.

Dzisiaj w południe propozycja Niemiec, które przewodzą w tym

półroczu Unii, została przyjęta.

Projekt ten zostanie z pewnością zaostrzony przez PE, który domagał się znacznie surowszych kar, także grupa państw „oszczędnych” – NIDERLANDY, Finlandia, Szwecja, Dania i Belgia domagają się obniżenia kryteriów do stwierdzenia naruszenia zasad państwa prawa i ostrzejszych kar.

Jak wiadomo, Polska nie ma żadnych problemów z praworządnością, wiec może przyjąć ten projekt z całkowita obojętnością.

Dzisiaj zostały upublicznione tez główne tezy raportu o praworządności w UE.

Nie zostawia on suchej nitki na Polsce w zakresie sadownictwa, prokuratury, policji, mediów.

"Reformy dotyczące Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, KRS oraz prokuratury zwiększyły wpływ władzy wykonawczej i ustawodawczej na wymiar sprawiedliwości i osłabiły niezależność sądownictwa" – głosi dokument Komisji.

Przypomina m.in. o trwających postępowaniach przeciwnaruszeniowych w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN oraz ustawy kagańcowej. Wskazuje, że Komisja Wenecka miała zastrzeżenia także do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych."

https://wyborcza.pl/7,75399,26354171,nowy-raport-komisji-europejskiej-o-praworzadnosci-na-polsce.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy


Wykop Skomentuj29
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka