7 obserwujących
65 notek
68k odsłon
1118 odsłon

PRL ma się dobrze, ot choćby na warszawskim Żoliborzu

Wykop Skomentuj15

Tytuł nie jest zapożyczeniem z obrazu Giuseppe Tornatore z Marcello Mastroiannim w roli głównej, stanowi nawiązanie (i rozwinięcie) do fragmentu tekstu tut. znamienitego trybuna opozycji, piszącego pod zgrabnym nickiem "Gucio Pucio".

Rzeczony bloger był łaskaw skreślić te oto słowa: "To jest oczywiste. Te wybory to był plebiscyt.

Który wykazał, że PRL żyje w narodzie i ma się całkiem dobrze."

Święte słowa.

Ot, choćby na warszawskim Żoliborzu, w dwu lokalach wyborczych, w których oddaje głosy moja Rodzina. Jeden z lokali medialny, bowiem w nim od lat głosuje Jarosław Kaczyński - szaleniec polityczny, który nie dość, że podzielił naród, to jeszcze usiłuje wyprowadzić Polskę z Unii, przywrócić antydemokratyczne standardy peerelowskie i stworzyć miedzy Odrą a Bugiem coś na kształt Białorusi.

Hańba!

I jego Kaczora niedoczekanie, bowiem mieszkańcy Wolnego miasta Warszawy (jak wynika z mapki zamieszczonej przez inkryminowanego Gucia Pucia) zagłosowali na Koalicję Europejską, swoisty Antypis, którego celem jest uchronienie Polski i Polaków przed powrotem PRL-u, przed aneksją naszego kraju przez Azję. Patriotycznie ,europejsko i antypeerelowsko nastawiony elektorat oddał gros swych głosów na kandydatów, których nie sposób powiązać z mrocznymi czasami PRL-u, których działalność od samego początku ich kariery politycznej była podporządkowana dwu celom: zwycięstwu wolności i demokracji między Odrą a Bugiem.

W obu komisjach najwięcej głosów zebrał kandydat z pierwszej pozycji na liście KE Włodzimierz Cimoszewicz, po piętach (dosłownie - w jednej komisji różnica 6 głosów) deptała mu kandydująca z czwartej pozycji na liście kandydatka Danuta Hübner. 

Hurrrrra, PRL pokonany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ps.

Nieco zastanawia dużo mniej głosów oddanych na drugiego na liście KE Andrzeja Halickiego - przedstawiciela Platformy Obywatelskiej, najsilniejszego członka KE.

Cóż - widocznie żoliborskim wyborcom zbyt słabo kojarzył się z PRL-em.


Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka