1 obserwujący
48 notek
22k odsłony
  289   0

Prawdziwy symbol nowego totalitaryzmu


 Prawdziwym symbolem nowego totalitaryzmu i całkowitej kontroli nad ludźmi NIE SĄ i NIE BĘDĄ policjanci, urzędnicy, więzienia itp., stereotypowe bardzo, symbole władzy totalitarnej.

 Prawdziwym symbolem nowego totalitaryzmu będzie ON: niewielki, wszczepiany mikroczip. Wszczepiany niekoniecznie pod przymusem: wielu pozwoli na wszczep całkowicie dobrowolnie: bo fajny, modny, wygodny, ułatwiający życie…

 I, o ironio, postąpi taki wielu dzisiejszych bojowników walki z systemem, obrońców wolności etc. . Bo wbrew ich często (auto)martyrologicznym lamentom, dzisiejsze rządy nie muszą aż tak bardzo uciekać się do przymusu bezpośredniego. Wystarczy że odwołają się do zaspokojenia elementarnych potrzeb psychicznych (ot choćby poczucie bezpieczeństwa), czy też – jak w przypadku czipów – do wykorzystania pospolitych ludzkich wad, jako to lenistwo, wygodnictwo, łatwość w uleganiu najbardziej podstawowym potrzebom (sławne 3 P: pojeść, popić i po...pracować, może tak ujmijmy). Ale to już całkiem inna historia.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości