31 obserwujących
5441 notek
1934k odsłony
703 odsłony

Salomonowa decyzja "oPOzycji"...

Wykop Skomentuj9

Opozycja a w szczególności Platforma Obywatelska rozpoczyna etap bardzo mądrych decyzji. Jak wiadomo, zarząd tej partii nie akceptuje wyniku głosowania w wyborach prezydenckich i mimo stosownego sądu w sprawie ogłoszenia wyborów nadal podtrzymuje, że wynik wyborów jest... niewłaściwy. I tu miarą swojej oceny faktów pozostaje w przeświadczeniu niewłaściwego przeprowadzenia wyborów, oszustw wyborczych ect. Wiadomo, każdy mierzy "swoją" miarą... a że wielu członków PO nie potrafi żyć uczciwie - nie dopuszczają więc, że może być inaczej...

Salomonową decyzją tej formacji jest uczestnictwo PO w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy, ale bez obecności przewodniczącego tej partii na uroczystości zaprzysiężenia prezydenta na kolejną kadencję [1].

Warto zastanowić się, dlaczego większość wyborców głosowała na Andrzeja Dudę jako kandydata na ten urząd. Przede wszystkim Andrzej Duda kojarzony jest z partią Prawo i Sprawiedliwość a ta właśnie partia cieszy się marką reprezentacji interesów społeczeństwa. I to do tego stopnia, że mało kto dostrzega, że większość parlamentarną stanowi koalicja aż trzech różnych partii.

Inaczej jest w odbiorze "opozycji" - zawsze kojarzonej z PO bez względu na faktyczną przynależność polityka tej strony. A tam jest kilka różnych partii politycznych, z których każda ma aspiracje przywództwa, ale żadna z nich nie jest w stanie przebić się przez manipulacje polityków PO. Jesienią ubiegłego roku liderem tej partii przestał być Grzegorz Schetyna - a jemu mało kto ze społeczeństwa chciałby zaufać. Ten polityk ma bardzo złą sławę w społeczeństwie a jest mało prawdopodobne, że jego partia liczy chociaż 30 tysięcy członków.

Miejsce Grzegorza Schetyny zajął Borys Budka. Niestety - jego przewodnictwo w tak dużej partii nie zyskało przychylności społeczeństwa. Przeciwnie, jego notowania są znacząco niższe, niż nielubianego Grzegorza Schetyny. Przed nami trzy lata walki o władzę w tej partii. Niestety, tu pretensje do przewodnictwa są tak duże, że prawdopodobnie dość szybko nastąpią przetasowania. Notowania Rafała Trzaskowskiego jako prezydenta Stolicy są nad wyraz słabe. Lada dzień może dojść do złożenia wniosku o zmianę na tym stanowisku.

Sam Rafał Trzaskowski także przyczynił się do takiego działania radnych, bowiem nie tylko, że wziął udział w wyborach prezydenckich w trybie ratowania PO, to już po wyborach zadeklarował patronat nad stowarzyszeniem o charakterze politycznym, który miałby w ten sposób zagwarantować przewodnictwo Platformy Obywatelskiej nad zjednoczeniem partii opozycyjnych w celu przejęcia władzy od PiS.

Niestety, PO jest partią niereformowalną i przenosi strukturę władzy ponad potrzeby podwładnych. Jest to coś zupełnie sprzecznego z posłaniem władzy - jej rolą jest służyć społeczeństwu w realizacji jego potrzeb. Ta misja jest nieodłączną częścią #dobrej zmiany i warto jest o tym pamiętać....
----------------------------

[1]  https://www.salon24.pl/newsroom/1067966,koalicja-obywatelska-jest-oficjalna-decyzja-ws-uczestnictwa-w-zaprzysiezeniu-prezydenta#logged


Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka