Wojtek Wojtek
691
BLOG

dlaczego Andrzej Duda opóźnia termin ogłoszenia nowego premiera ?

Wojtek Wojtek Polityka Obserwuj notkę 42

Jeżeli spojrzymy w internet, to mnóstwo rozmów z politykami dotyczy problemów, jakie prezydent Andrzej Duda przysparza "oPOzycji", która już może sprawować władzę... Osoby znające temat powołują się na Konstytucję - która zdecydowanie określa czas trwania kadencji sejmu.

Tymczasem politycy "oPOzycji" już wybrali swojego kandydata na premiera i w ich przekonaniu obecna kadencja dobiegła końca...


I tutaj warto zastanowić się - w czym jest problem. A problem ten... stworzyli sami politycy "opozycji totalnej".


Jak wiadomo, zawarty został pakt senacki - który dokładnie określa zasady  kandydowania do Senatu. Ale do utworzenia jakiegokolwiek porozumienia polityków ze strony "oPOzycji" w sprawie wspólnego utworzenia komitetu wyborczego do do Sejmu...

I doszło do utworzenia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego zrzeszającego polityków partii Platforma Obywatelska, .Nowoczesna oraz PL Zieloni... Trzeba także dodać, że pozostałe partie nie akceptowały wspólnego startu w koalicji, w której wskazano, że kandydatem tej koalicji jest... Donald Tusk.

Do tych partii należały i Polska 2050 z Szymonem Hołownią, i Polskie Stronnictwo Ludowe z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, i Nowa Lewica z Włodzimierzem Czarzastym, i Konfederacja pod przywództwem Krzysztofa Bosaka, Janusza Korwina Mikkego, Grzegorza Brauna, Sławomira Mentzena oraz jeszcze sporej listy osób pretendujących do zaszczytnej roli w randze co najmniej wicemarszałka...


Warto też spojrzeć na postulaty tych wszystkich kandydatów oraz ich partii politycznych. Wszyscy opowiadali się i za prawami dla kobiet, i za zniesieniem "zamordyzmu", i za szeregiem świadczeń socjalnych, takich jak 800 PLUS, podniesieniem kwoty wolnej od podatku nawet do 60 tysięcy rocznie, za skróceniem tygodnia pracy do 35 godzin tygodniowo, i za dobrowolnością opłaty składek na ZUS dla przedsiębiorców i... lista była nie tylko spora, ale także i sporna.

Nawet sporządzono program, którym chlubił się sam Donald Tusk.


Dlaczego więc w tej sytuacji prezydent Andrzej Duda zwleka z ogłoszeniem Donalda Tuska nowym szefem państwa ?

Cóż, może być, że powodem takiego opóźniania przejęcia władzy przez "oPOzycję" jest nie tyle porządek konstytucyjny (pamiętamy te koszulki z napisem KON-STY-TUC-JA), ale sprzeczność setki postulatów na sto dni nowego premierostwa Donalda Tuska...

Warto spojrzeć w te postulaty - gdzie pierwszym z nich jest postawienie Andrzeja Dudy pod trybunał Stanu...

Ja na pewno ogłosiłbym zwycięstwo Komitetu Wyborczego, który zdobył ponad jeden milion głosów poparcia więcej, niż jakikolwiek inny Komitet Wyborczy.

A to, że "łącznie" zdobyli znacznie więcej głosów poparcia to nie znaczy, że każdy z nich tyle otrzymał. Przerżnęli z kretesem.


Spójrzmy na wybory szefa klasy w szkołach. Tam także są wybory i nikt nie wnosi, że szefem klasy ma być ten kandydat, który znalazł się w "opozycji" do lidera.

Zawracanie Wisły kijem !https://www.youtube.com/watch?v=gZO_MgkopncWojtek
O mnie Wojtek

O mnie świadczą moje słowa...  .

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka