Wojtek Wojtek
184
BLOG

PIESEL dla każdego pupila...

Wojtek Wojtek Zwierzęta Obserwuj temat Obserwuj notkę 7

NATURA ma do siebie to, że rządzi się własnymi prawami. Te prawa są proste - silniejszy zjada słabszego. I możemy zaklinać się na wszystkie robaki, ale inaczej nie będzie.

Zupełnie inaczej jest wśród ludzi. Tutaj obowiązuje umowa, często określana jako KONSTYTUCJA.

W myśl KONSTYTUCJI - wszyscy ludzie są sobie równi, chociaż w praktyce nie zawsze tak jest. Dotyczy to zwyczajów narodów żyjących daleko od siebie. Tam rzeczywiście obowiązuje prawo naturalne. Ale może zdarzyć się, że granica między narodami może też wyznaczać granice prawa obowiązującego.

Tak na przykład było w 1918 roku, kiedy to polskie państwo ponownie odzyskało niezależność. Na obszarze Polski po ogłoszeniu niepodległości nagle znalazły się różne unormowania regulujące te same problemy. I tak mieliśmy prawodawstwo francuskie, pruskie, rosyjskie i austriackie - które różnie ujmowały sprawy tożsame...

A co z tytułowym PIESEL ?

No cóż, ideolodzy spod znaku lewicy wprowadzają przeróżne unormowania bardzo często sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, ale mające obowiązywać w trybie "prawa państwowego"... Taką lewicę już kiedyś w Europie mieliśmy. Było prawo państwowe ponad wszelkimi innymi normami i jako takie - nie można było tego prawa krytykować...

W myśl tego prawa oznaczano tożsamość ludzi niższej rasy numerem. Może nie wszystkich, a może tylko z uwagi na początki tego "prawa" - nie nadążano z oznaczeniem wszystkich stosownym tatuażem.

I taki system "numerowania" obywateli w Polsce funkcjonuje już prawie pół wieku.

A co teraz proponują lewicowcy ?

Lewicowcy dostrzegli, że wielu ludziom towarzyszy pies - takie sympatyczne zwierzę - trzymane na smyczy i okupujące kanapę...

Propozycja jest prosta - każdy taki pies miałby otrzymać swój numer dokładnie tak samo - jak jego właściciel...


Póki co - jeszcze nie mówi się o numerach PEKOTSEL czy PEKOŃSEL - bo są także i właściciele koni... Chociaż konie rasowe mają swoje genealogie.

No dobrze - ale jeżeli ktoś ma w swoim mieszkaniu ulubione węże, białe myszki czy papużki - to czy te zwierzęta także będą miały prawo do swojego PE***SEL-a ?

No bo jeżeli miałyby funkcjonować małżeństwa tożsame płciowo - a teraz psy miałyby mieć "pesele" podobnie jak ich właściciele - to ja opowiadam się przeciwko wszystkiemu, co wiąże się z pojęciem LEWICA !
https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-do-parlamentu-europejskiego-2024/news-lewica-zacheca-do-glosowania-partia-obiecuje-piesel,nId,7520641#parametr=zobacz_takze
Wojtek
O mnie Wojtek

O mnie świadczą moje słowa...  .

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości