Blog
dobrezycie
Wojtek
29 obserwujących 4688 notek 1662753 odsłony
Wojtek, 12 czerwca 2017 r.

z białą różą w dłoni...

140 1 0 A A A

image

http://i.iplsc.com/krzysztof-lozinski-na-miesiecznicy-smolenskiej/0006MX08R4909AL8-C122-F4.jpg


Biała róża w dłoni to symbol o określonym znaczeniu. Jedno z nich wiąże się z okresem II wojny światowej, kiedy to kilka osób jawnie zaprotestowało przeciwko wodzowi Adolfowi Hitlerowi [1]. Protest ten skończył się skazaniem na śmierć osób protestujących przeciwko prześladowaniom innych osób przez III Rzeszę Niemiecką pod przywództwem A. Hitlera.

Ostatnie wystąpienia przeciwko wybranym członkom partii Prawo i Sprawiedliwość są prowokacją na tle historycznym. Mimo, że uczestnicy antymanifestacji w rękach mają niewinny kwiat białej róży, to ich zachowanie jest całkowicie sprzeczne z protestem przeciwko despotycznej władzy z 1942 roku.

W podtekście jest tutaj obrona interesów wąskiej grupy interesów na polskim społeczeństwie okradanym z jego majątku oraz godności osobistej. My chcemy państwa prawa jednakowego dla wszystkich i sprawiedliwości takiej, która złodzieja karze za jego uczynki. Protesty przeciwko władzy, która realizuje oczekiwania społeczne, jest prowokacją. To przecież koalicja PO-PSL dopuszczała się działań na szkodę współobywateli. To przejęcie władzy przez koalicję PO-PSL doprowadziło do blokowania inicjatyw legislacyjnych zmierzających do poprawy bytu polskiego społeczeństwa.

Wiem, że nie można oskarżać koalicję PO-PSL z działań polegających na likwidacji polskiego przemysłu w latach 1990-1999. W tamtym czasie zlikwidowano co prawda PZPR, ale już byli jej członkowie, zwłaszcza ci z najwyższych kręgów władzy, uwłaszczyli się na majątku społecznym. To ktoś podjął decyzję o prywatyzacji, w myśl której przedsiębiorstwa państwowe zostały przekształcone z mocy prawa w spółki kapitałowe a akcje tych spółek ktoś zagarnął i wykorzystał w sposób sprzeczny z oczekiwaniem społeczeństwa.

Ktoś doprowadził do przejęcia tych przedsiębiorstw w trybie wyprzedaży akcji i tak oto polski przemysł stał się własnością kapitału spekulacyjnego. Teraz trzeba odbudować zlikwidowany przemysł i ... co by tu nie mówić ... komuś zależy na zachowaniu status quo czyli - aby nie odbudował się przemysł konkurencyjny dla już istniejących gigantów przemysłowych...

Myślę, że likwidacja polskiego przemysłu po roku 1990 nie była w interesie polskiego społeczeństwa - które wtedy nie rozumiało roli właściciela firmy. Te przedsiębiorstwa po przejęciu przez kapitał zagraniczny zostały zlikwidowane fizycznie. Wyprowadzono nowoczesne linie technologiczne za granicę a zabudowania zostały wyburzone. Teren w większości przypadków podzielono na małe działki i rozsprzedano na cele inne, aniżeli przydatne do działalności produkcyjnej. Stało się tak wbrew oczekiwaniom polskiego społeczeństwa, które oczekiwało dofinansowania inwestycji a nie likwidacji własnego przemysłu. Teraz trzeba odbudować utraconą gospodarkę - i to robi rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Protestujący występują z białą różą w ręce.... Czy mają świadomość, co popierają swym uczestnictwem w akcjach sprzecznych z obowiązującym prawem i oczekiwaniem polskiego społeczeństwa ?


[1]  https://www.google.pl/search?q=zwi%C4%85zek+bia%C5%82ej+r%C3%B3%C5%BCy&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=bHo-WZmyEs7i8AePqaioBQ


Opublikowano: 12.06.2017 13:54.
Autor: Wojtek
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

O mnie świadczą moje słowa...

Darmowe narzędzie do tłumaczeń stron internetowych
FreeWebsiteTranslation.com

Geo Visitors Map 1 tracker

1 I - 31 XII 2017 - monitoring pozycji

Średnia liczba odsłon (miesięcznie)
w 2017 r. - 8950.

w 2016 r. - 14 480
w 2015 r. - 10 760
w 2014 r. - 16 620
w 2013 r. - 17 160

free counters

Mój fotoblog :
Wrocław, 'spacer'


Zobacz moje fotografie :


1
tracker

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Propozycja 3 x 15 % jest propozycją z października 2015. Natomiast koncepcja 3 x 15 utknęła w...
  • Nie wiem, czy w świetle ostatnich wydarzeń można nadal uważać, że Grzegorz Schetyna to...
  • Uważam, że upamiętnienie wizyty polityka tej klasy, jak Jarosław Kaczyński w obiekcie o...

Tematy w dziale Społeczeństwo