31 obserwujących
5310 notek
1896k odsłon
191 odsłon

Poczekajmy na mądrzejszy rząd...

Wykop Skomentuj1

image

https://fakty.interia.pl/polska/news-walesa-do-nauczycieli-zacisnijcie-zeby-poczekamy-na-zmiane-w,nId,2944509


Rewolucja z sierpnia 1980 roku dzisiaj okazuje się być totalitarną akcją zaplanowaną w szczegółach przez specjalne służby wyspecjalizowane w wyszukiwaniu wrogów państwa socjalistycznego.

A ponieważ była zaplanowana we wszystkich szczegółach, to wymknęła się spod tek kontroli. Warto poczytać wspomnienia dotyczące polskiego podziemia lat 80. XX w. i okresu poprzedzającego sierpniowy strajk. Jeżeli skonfrontujemy tę wiedzę z naszym osobistym doświadczeniem, to nic więcej już nie jest potrzebne, by ocenić protesty "oddolne" poszczególnych środowisk.

Spójrzmy na wydarzenia wcześniejsze - strajk policjantów nie odbywał się z porzuceniem stanowisk pracy i każdy potrzebujący znajdował posłuchanie u funkcjonariuszy. A że są to ludzie poważni, skończyło się zrozumieniem sytuacji.

Podobnie było z protestem pielęgniarek. Powszechnie wiadomo, że jest ich zbyt mało a praca jest nad wyraz ciężka i mało płatna. Mimo prowadzenia akcji protestacyjnej pielęgniarki nie pozostawiły powierzonych im pacjentów samym sobie... Odpowiedzialność i świadomość zaniechania pracy nie pozwoliły nikomu na porzucenie podopiecznych.

A jak jest teraz ? W sytuacji ważnej w życiu młodego człowieka został on porzucony samemu sobie. Programy szkolne są przeładowane a sposób nauczania także stawia wiele do życzenia. Uczniowie  mają swoje słabostki i przy wadliwym systemie kształcenia trudno jest oczekiwać, aby byli w stanie samodzielnie opanować materiał bieżący i utrwalić tę wiedzę.

W najgorszej sytuacji są tegoroczni maturzyści, bo zamiast przygotowywać się do lekcji, pozostają w rozterce - uczyć się, czy nie uczyć, bo do końca nie wiadomo - czy będzie ten egzamin czy nie.


Najgorsze jest to, że znowu do akcji włącza się ten, który zepsuł bardzo wiele i zamiast cieszyć się wiekiem emerytalnym, znowu nawołuje do burzenia systemu...


/.../ po tych doświadczeniach i po tym, co wyprawia obecna władza, nie daję żadnych szans na porozumienie. Ci ludzie wyciągnęli tylko złe wnioski i kierują Polskę w złym kierunku /.../

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-walesa-do-nauczycieli-zacisnijcie-zeby-poczekamy-na-zmiane-w,nId,2944509#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox


Czy tak zachowuje się były prezydent państwa ? Już nie raz pokazał, co umie. Teraz znowu sieje ferment... Nie wypada staruszkowi wypominać jego awanturniczą przeszłość i nie czas i miejsce na ocenę jego osoby. A nawoływanie do powrotu łżeelit jest chyba dostatecznym dowodem - komu dać wiarę.
Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka