33 obserwujących
5546 notek
1963k odsłony
677 odsłon

Prywatny tramwaj dla każdego...

pojazd napędzany energią słoneczną
pojazd napędzany energią słoneczną
Wykop Skomentuj18

Komunikacja to coś, co służy na codzień. Dzięki komunikacji możemy dotrzeć do pracy nawet w znacznej odległości od miejsca zamieszkania. Komunikacja służy do transportu surowców do dalszej produkcji oraz dystrybucji gotowych produktów w celach handlowych.

Komunikacja to także możliwość rodzinnego wypoczynku w gronie rodzinnym lub eskapada w odległe miejsca.

Największym problemem takiej komunikacji jest koszt energii. Początkowo problem ten rozwiązano budując ogromne pojazdy dla wielu pasażerów, ale motorem napędowym jest komunikacja indywidualna.

W poszukiwaniu nowych rozwiązań permanentnego braku surowców energetycznych sięgnięto po napęd słoneczny. Tu światło słoneczne wybija elektrony z bazy i wywołuje przepływ ładunku tworząc prąd elektryczny.

Przez wiele lat problemem było magazynowanie energii elektrycznej. Teraz można korzystać z tak dużego prądu w chwili jego wytworzenia, że pojazd elektryczny może poruszać się bez dodatkowego pośrednictwa akumulatorów. Ich zastosowanie pozwala na akumulację nadmiaru energii na jej zmagazynowanie w porze, gdy słońce nie świeci dostatecznie mocnym światłem.

Doświadczenia prowadzą nie tylko duże firmy motoryzacyjne. Także i studenci uczelni technicznych rozwijają swoje umiejętności w projektach naukowych a wynik tych prac przybliża możliwość pozyskania nowych technologii na potrzeby indywidualne rodziny...

Filmik pokazuje pojazd elektryczny skonstruowany ponad dwa lata temu...

https://youtu.be/6hyA9-PUF0cWykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka