30 obserwujących
5102 notki
1825k odsłon
85 odsłon

Przedwyborcze kontrowersje

Wykop Skomentuj2

Za kilka dni będziemy podejmować decyzję w sprawie wyjścia do lokalu wyborczego i dokonania wyboru - na którego z kandydatów oddać głos.

Sprawa nie jest łatwa, bowiem na przestrzeni ponad ćwierćwiecza opublikowano już tyle różnych "prawd", że trudno jest o tym wszystkim mieć jednoznaczne stanowisko. Chciałbym przypomnieć kilka wypowiedzi w mediach osób, które były nie tylko naocznymi świadkami tamtych wydarzeń, ale wręcz sami uczestniczyli w tych wydarzeniach.

Sprawa polega na dokonaniu wyboru - już nie "mniejszego zła", ale konsekwentnej decyzji w sprawie polityki państwa. Mamy różne środowiska, mamy różne doświadczenia i przeżycia.

Teraz rozliczmy polityków za ich osobiste oddanie sprawie. Nie znamy kulisów, wiemy o wydarzeniach z relacji - często wyreżyserowanych opinii w mediach publicznych.

Pierwszy materiał filmowy, to wywiad z Janem Pietrzakiem przeprowadzony w 2017 roku. Popularny w czasach komuny satyryk z dnia na dzień stał się bardzo zaangażowanym politykiem. Materiał sprzed dwóch lat ma dzisiaj wartość dokumentu a oceny przedstawione w tym wywiadzie możemy zweryfikować...


https://youtu.be/NN0J3v6NmcE


Kolejny materiał to publiczna wypowiedź dziennikarza śledczego znanego z dociekania prawdy. To jest materiał z maja 2019 roku, sprzed kilku dn (dokładniej: materiału wyemitowanego wczoraji:


https://youtu.be/lB8gvrd0xOM


Ciągle - analizując działania opozycji - borykamy się z oceną - kto służy interesowi społeczeństwa, a kto jest narzędziem władzy i mecenatu nad wąską grupą osób żyjących ze sprawowania władzy...https://youtu.be/L7jmWVmv8M0


Materiał, który przedstawiam, jest kontrowersyjny, jest publikowany i dostępny w sieci i wielokrotnie komentowany. Na okoliczność, gdyby ktoś miał wątpliwości, jak oceniać najnowszą historię Polski, chciałbym zaproponować jedną z audycji Jana Pospieszalskiego z udziałem osób znających nie tylko fakty, ale też i dokumenty służb bezpieczeństwa w sprawie. Jest to materiał opublikowany w roku 2012 - więc dzisiaj możemy ocenić wiarygodność postaci wypowiadających się w tym programie:

https://youtu.be/N7MqdOgEzLo


Na zakończenie zaproponuję wyborczy spot jednego z obecnie uczestniczących w wyborach ugrupowania. W mojej ocenie jest to bardzo emocjonalny spot wyborczy, pełen dramatyzmu w sytuacji, gdybyśmy wybrali inaczej.

Przyznam, że mocno i głęboko zastanawiałem się, czy upublicznić ten spot na moim blogu. Decyzję podjąłem po obejrzeniu kilku różnych materiałów opublikowanych w internecie. Dopiero po obejrzeniu w całości filmów "z przeszłości" uznaję, że dramaturgia tego spotu jest uzasadniona. Oto link - każdy może samodzielnie zadecydować, czy zechce ten spot wyborczy obejrzeć:

https://youtu.be/hSGqySaZ050


W tej chwili oglądam kolejny materiał dotyczący autorytetu Lecha Wałęsy i tym samym wiarygodności ludzi, któzy chowają się za jego plecami...

W budynku Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych odbyło się spotkanie z prof. Sławomirem Cenckiewiczem, autorem wielu książek naukowych, połączone z promocją jego ostatniej publikacji "Lech Wałęsa: człowiek z teczki", zorganizowane przez Centrum Edukacyjne Powiśle.

(rok 2013)


https://youtu.be/Q0Bhjs9CDj0


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka