5 obserwujących
593 notki
230k odsłon
  764   0

AO 2020 Iga Świątek vs Timea Babos

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne


                      WTA AO 2020  Iga Swiątek vs Timea Babos  6 : 3. 6 : 2

Dawno  nie widziałem Igi "przy pracy", czekałem  więcna to spotkanie z dużą ciekawością. Nie wiem czy podzielicie moje spostrzeżenia, ale wyszła głodna gry "o coś" i dość nonszalancko nastawiona do przeciwniczki i samego spotkania. 

Widać też było że albo sztab trenerów, albo ona sama zdecydowała, że nie będzie zmiany w stylu gry, co postulowała część dziennikarzy i komentatorów sportowych po zeszłorocznym sezonie, mówiąc, że niepotrzebnie gra zbyt ostro i przekracza  poziom dopuszczalnego ryzyka, licząc że wszystko co zamierzy, to się uda.

Po tym meczu widać, że praca trenerska poszła raczej w tym kierunku, żeby tak poprawić technikę by coś co w zeszłym roku wyglądało na zbyt ryzykowne ( granie po liniach, dziwne skróty, returny i crosy), teraz stało się rzeczywistą umiejętnością.

Moim zdaniem zrobiono słusznie, bo po pierwsze z takim bałaganem w głowie Iga nie byłaby sobą, a po drugie tylko tak sprofilowana  zawodniczka ma szansę w tym stadzie harpi zawalczyć o swoje.

Sam jestem ciekaw czy dobrze myślę, ale tak czy siak Babos  została dzisiaj rozjechana koncertowo.

Zatem za dzisiaj gratulacje i podziękowania, no i czekamy na jutrzejszy mecz z Suarez Navarro, a to dość wredna i dobra technicznie zawodniczka, choć już nieco leciwa...

PS. Niestety wśród polskich singlistów Iga została już w AO sama

Miłego wieczoru 

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport