Blog
Dodologia stosowana
dodozaur
dodozaur jestem Dodozaurem z Dodolandii
4 obserwujących 490 notek 190470 odsłon
dodozaur, 10 grudnia 2017 r.

Ściana ?

241 17 0 A A A

Zamieszało się na politycznej scenie, a i w naszych głowach na dobre. Powrotu do jasnej i bezpiecznej diagnozy tego co się naprawdę dzieje, już nie ma. 

Zasklepieni przez lata w wewnętrznych grach namiestników, kiedy Polska nawet nie próbowała być podmiotem rozgrywki międzynarodowej powoduje że od chwili wygranych wyborów strona zwycięska szuka metod przekazania swoich racji w zachowaniach historycznych naszych byłych polityków, bądź w zachowaniach zbiorowych społeczeństwa w przeszłych sytuacjach zbiorowego zagrożenia. Stąd gloryfikacja wybranych postaci, wiary, samobójczego bohaterstwa itp.

Przegrani też robią to co umieją najlepiej, czyli robią za piątą kolumnę, bo taką rolę pełnili zawsze. W czasach pokoju realizowali zewnętrzne interesy, a gdy dochodziło do wojen, jawnie stawali po stronie sponsorów (prowadzących)

Ludzie tak mają, że korzystny dla nich sposób postępowania, utrwalony przez kilka pokoleń, a także brak wiary w to, że możemy coś osiągnąć jako podmiot, (a nie satelita), w sąsiedztwie potężnych sąsiadów, kastruje, a profity i pozycja pseudo- elity słodzą dysonanse.

Przez 2 lata strony grały według powyższych zasad i doszły do ściany. Przegrani stracili prawie wszystkie instrumenty władzy, a zwycięzcy wyczerpali proste rezerwy przekonywania społeczeństwa do swoich racji.

Często zmiany robione były na rympał, ale w sytuacji poprzedniego zawłaszczenia, nie było alternatyw.

Na dzisiaj pewne jest, że dalej tak się nie da i potrzebujemy czasu, żeby dokonane zmiany, potwierdziły się w korzystnych efektach.

Konieczne jest złagodzenie konfrontacyjnej narracji, żeby odzyskać pole manewru.

Pani premier to pole straciła.

Wielokrotnie powtarzane argumenty (znamy je wszyscy) traciły z dnia na dzień siłę oddziaływania i być może pozwoliłyby dotrwać do wyborów, ale na przekonywujące zwycięstwo szanse dawały małe.

Prawica, jeśli chce wygrywać, musi się zmieniać !


Spokojnej niedzieli


Opublikowano: 10.12.2017 08:01. Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 08:21.
Autor: dodozaur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @nono Oni tam w tym Krakowie, nie muszą mieć WOT-u, oni mają pomnik Koniewa i chwatit :-)
  • @noo  Liderów brakuje, za to tirów mamy dosyć  :-)
  • @adamkonrad  Nowi marszałkowie muszą przypilnować

Tematy w dziale Polityka