elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
9 obserwujących
495 notek
127k odsłon
150 odsłon

Jeszcze o eutanazji

Wykop Skomentuj1

Wciąż trzeba przypominać i oświecać. Zauważyłem, że znów jest to potrzebne w temacie eutanazji, więc jak zawsze śpieszę z pomocą.

Z okazji Nobla dla naszej wielkiej pisarki pojawiły się różne dziwne notki, m.in. notka o Michelu Houellebecqu, z którym chętnie się zgodzę, tytułem wstępu, bo pisze facet mądrze: "świat (...) skazany na zagładę z powodu wojującego islamu, kryzysu religii, eutanazji, chorych zdegenerowanych unijnych instytucji" - ja też od lat powtarzam, że największym złem na świecie są unijne instytucje, a dokładnie system unii celnej i polityki rolnej. System ten niszczy przyrodę na Ziemi, sztucznie wywołuje klęski głodu i zmienia klimat.   

 Polemizowałbym natomiast z "kryzysem religii", bo rządzi akurat najlepszy Papież w historii, ale może H. pisał swoje dzieła wcześniej? 

 W kwestii eutanazji problem jest głębszy. Słowo to tradycyjnie zarezerwowane było dla czynów najszlachetniejszych, nawet w naszym kodeksie karnym jest napisane, że sędzia może odstąpić od wymierzenia kary za zabójstwo (art. 150) w takim przypadku. Problemem jest to, że ludzie podli od czasu Hitlera używają tego słowa w innym znaczeniu, aż się ciemniakom w głowach poplątało i zaczęli używać tego słowa, aby nazwać coś złego. "klinika eutanazyjna" to jest coś, czego w normalnym polskim języku w ogóle by być nie mogło. Dzisiaj słowo "eutanazja" stało się wytrychem dla różnego rodzaju zbrodniarzy idących śladami Hitlera, przestępców i zwyczajnych manipulatorów politycznych... powoli zapominamy, jaki to piękny, szlachetny i bohaterski czyn jest, ta eutanazja. Ciekawe, ile na tym forum jest osób, które nie wiedzą już w ogóle, co to jest "eutanazja"... czy wiecie np., co to znaczy "mizerykordia"?

Mamy w Polsce doskonałe prawo o eutanazji, najlepsze na świecie, więc dziwi rozmiar niezrozumienia dla tej kwestii i ciągłe prowokowanie dyskusji. A gdyby myśliwi słowo "polowanie" zastąpili słowem "eutanazja", to zaraz cały ciemnogród zacząłby rozumieć, że "eutanazja" znaczy "polowanie na dzikie zwierzęta"?

 "świat (...) skazany na zagładę (...) z powodu (...) eutanazji" - ten, kto to napisał, z pewnością nie wie, co znaczy to słowo. Na szczęście H. nie jest Polakiem, więc nie mam mu tego bardzo za złe - może w innych językach łatwiej być głupcem...


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo