elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
10 obserwujących
555 notek
144k odsłony
55 odsłon

Wspólna konferencja prasowa (zapomnijcie o słowie "debata")

Wykop Skomentuj2

Panie Prezydencie! Apeluję do Pana o zwiększenie swojej szansy na reelekcję. Proszę zaproponować Trzaskowskiemu wspólną konferencję prasową, zamiast debaty.

Rozumiem, że boi się Pan TVP i prawa dającemu TVP rzekomą wyłączność na debaty z udziałem prezydenta. Nie jestem prawnikiem, więc nie wypowiadam się na temat tego, czy TVP ma rację, zabraniając Panu udziału w debatach poza TVP. Nawet jeśli TVP nie ma racji, to może Pan słusznie bać się wrogości TVP z innych, pozaprawnych powodów. Dlatego od dłuższego czasu namawiam Pana, żeby wybrał Pan wyjście doskonałe - konferencję prasową z udziałem Trzaskowskiego.

Wybiera Pan jakieś neutralne szacowne miejsce, np. Filharmonię Narodową lub Wydział Fizyki UW, lub najprościej - salę w parlamencie, w której najczęściej odbywają się konferencje prasowe. Ogłasza Pan, że w piątek organizuje Pan konferencję prasową. Zaprasza Pan na nią Trzaskowskiego, jako równego sobie współgospodarza i obiecuje mu Pan pełną symetrię - odpowiadacie na pytania na przemian, wskazujecie pytających na przemian, odpowiadacie dokładnie przez tyle samo czasu, każdy z was może zgodzić się podczas konferencji na każde ustępstwo, ale też może się nie zgodzić na żadne.

Niech Pan pokaże, że nie boi się Pan swojego kontrkandydata. TVP nie może Panu zabraniać udziału w konferencjach prasowych, więc może Pan bezpiecznie pokazać Trzaskowskiemu, że się Pan go nie boi. To posunięcie, które proponuję, zagwarantuje Panu zwycięstwo. Jeśli on się na to zgodzi, przegra tę d... przepraszam, konferencję. Jeśli się nie zgodzi, to pokaże, że to on jest tchórzem, a nie Pan. Na razie niestety, chowając się za TVP, to Pan wyszedł na tchórza, a to znacząco zmniejszyło Pana szansę na reelekcję.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka