elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
10 obserwujących
555 notek
144k odsłony
956 odsłon

Krowy, świnie, matematyka, fizyka, biologia, ekologia

Wykop Skomentuj50

Widzę, że nie do wszystkich trafiło, kiedy wyjaśniałem bilans energii w przyrodzie, więc muszę jeszcze raz wyjaśnić najprostsze sprawy.

Ile musi zeżreć świnia, żeby sama mogła potem dać żarcie dla hodowcy? Ten bilans energii (i materii) zna każdy chłop na wsi, każdy biolog i każdy ekolog. Ze świni można odzyskać mniej niż 10% energii (i białka), którą się w świnię zainwestowało. Podobnie jest z jajkami i mlekiem.

Czego najwięcej uprawiają rolnicy - czy jedzenia dla ludzi, czy dla zwierząt? Zapotrzebowanie konsumentów na mięso i nabiał sprawia, że rolnicy uprawiają za dużo ziemi i produkują za dużo  żywności. Większość tej żywności marnuje się w żołądkach świń i krów. Nie dość, że to jest absurdalne marnotrawstwo, to w dodatku jego skutkiem jest niszczenie lasów i bagien, zatruwanie ziemi, wody i powietrza - niszczenie zdrowia ludzi na całym świecie.

Co więc powinny robić dobre rządy? Powinny pomagać sadownikom i ogrodnikom, żeby owoce i warzywa były tańsze, żeby zachęcić ludzi do kupowania więcej ich produktów, a mniej mięsa i nabiału. Tymczasem skorumpowane rządy robią odwrotnie - pomagają rolnikom i hodowcom, sztucznie obniżają ceny mięsa i nabiału, aby ludzie kupowali jeszcze więcej mięsa i nabiału, aby rolnicy niszczyli jeszcze więcej lasów, aby razem z hodowcami jeszcze bardziej zatruwali przyrodę, aby jeszcze silniej niszczyli zdrowie ludzi.

Skorumpowane rządy wspierają rolników przeciwko sadownikom i ogrodnikom. Pomóżmy sadownikom i ogrodnikom się bronić przeciwko mafii rolników i hodowców, a pomożemy przyrodzie i poprawimy zdrowie naszych dzieci i wnuków... a może jeszcze zdążymy poprawić nasze zdrowie.

Wykop Skomentuj50
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka