elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
9 obserwujących
481 notek
122k odsłony
713 odsłon

Największe kłamstwo XXI wieku - biopaliwa.

Wykop Skomentuj10

"Biopaliwa to substancje uzyskiwane z przetworzenia odpadów wytworzonych na bazie surowców rolnych, tzw. biomasa" - zdemaskowanie tego kłamstwa wymaga osobnej notki - tych co czytali komentarz przepraszam za ten prawie spam.

Produkcja biopaliw jest największą w XXI w. zbrodnią przeciwko ludzkości. Naukowcy od lat alarmują z powodu wzrostu tempa wycinania lasów i nowych klęsk głodu w Trzecim Świecie. Te klęski głodu wywołali producenci biopaliw, którzy wycinają lasy tropikalne w tempie nigdy wcześniej niespotykanym. Oto prawdziwa definicja biopaliwa, które używane jest obecnie:    

 "Biopaliwa to substancje uzyskiwane z przetworzenia płodów rolnych"

Istnieją na świecie ogromne obszary rolnictwa, które nie produkują żywności dla ludzi, ale produkują surowiec dla fabryk biopaliwa. Często są to te same produkty, które spożywają ludzie. Biopaliwo produkuje się z rzepaku, z palny olejowej, z kukurydzy... Kłamstwem jest, że "z przetworzenia odpadów" - tylko niewielki odsetek fabryk biopaliwa używa odpadów jako surowca.

  A dlaczego produkcja biopaliwa z płodów rolnych jest zbrodnią? To już dawno wyjaśnili naukowcy. Cały cykl produkcyjny biopaliwa jest dla środowiska niszczycielski. Żeby wyprodukować 100 litrów biopaliwa rolnictwo i przetwórstwo spala około 140 litrów ropy lub benzyny. Produkcja biopaliwa powoduje wzrost wydobycia węgla, ropy i gazu. Zamiast oszczędzać, niszczy Ziemię. Jest czystym absurdem.  

 Po drugie, mafia biopaliwowa zabiera rolnikom pola uprawne, żeby produkować na nich surowiec dla biopaliwa, a rolnicy stają się robotnikami rolnymi. Skupuje się od pozostałych rolników żywność, żeby wytwarzać z niej biopaliwa. Coraz mniej jest żywności (tej do jedzenia) na świecie, staje się ona coraz droższa, stąd klęski głodu w krajach, które przestawiły swoje rolnictwo na eksport surowca dla biopaliw. Ceny żywności poszły w górę i za pieniądze z tego eksportu rolnicy nie mogą się wyżywić - umierają z głodu. Komu więc się opłaca nieopłacalna produkcja biopaliwa? Tylko mafii biopaliwowej i skorumpowanym urzędnikom, którzy decydują o dotacjach. Z kieszeni podatników finansowana jest największa zbrodnia XXI w - zbrodnia zwana "biopaliwami"

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka