24 obserwujących
205 notek
199k odsłon
  281   0

Doniesienia z frontu V ... odc 1.

           

„Złudzenie wolności będzie trwać tak długo, jak długo będzie się opłacało kontynuować iluzję. W momencie, gdy złudzenie stanie się zbyt drogie w utrzymaniu, zdejmą dekoracje, usuną stoły i krzesła, a potem odsłonią kurtynę i zobaczysz mur ”. - Frank Zappa


1.       Analiza, opublikowana w czasopiśmie naukowym Nature, wyników masowych testów    przeprowadzonych po całkowitym lockdown od maja do czerwca w Wuhan. Przetestowano niemal 10 milionów mieszkańców miasta (wyłączając dzieci do lat 6)  Co  było zadziwiające i  niesamowite, nie zarejestrowano ani jednego  nowego przypadku z  objawami choroby, a jedynie 300 przypadków bezobjawowych. 
              Kilka tygodni później  przetestowano  1174 osoby, które  miały ustalone  bliskie kontakty  z  osobami  bezobjawowymi.  Testy nie wykazały  żadnych nowych zakażeń.  Innymi słowy nie znaleziono żadnych dowodów na to, że pozytywne przypadki bez objawów rozprzestrzeniają chorobę.   

https://www.nature.com/articles/s41467-020-19802-w
2.     Gustave Perny, generał armii, który jest szefem operacji Operacji Warp Speed, wycofał z dostawy do Kalifornii i Alabamy cztery tace ze szczepionką P f izer i odesł do firmy, ponieważ były transportowane w dużo niższej temperaturze  niż powinny (-70 C).

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-16/first-hiccups-seen-in-u-s-push-to-deliver-covid-19-vaccine?srnd=premium
3.     15 grudnia   pracownik służby zdrowia na Alasce,  który nie miał wcześniej reakcji alergicznych. trafił do szpitala z powodu `` poważnej reakcji alergicznej '' po otrzymaniu szczepionki  P fi zera,  Reakcja mieszkańca Alaski była podobno podobna do reakcji anafilaktycznych, których doświadczyło dwóch pracowników służby zdrowia w Wielkiej Brytanii po otrzymaniu w zeszłym tygodniu tego preparatu -  obaj wyzdrowieli.                      
             Producent wyłączył z badań klinicznych osoby z alergiami. Podobnie jak kobiety i ciąży i kobiety, które zadeklarowały planowanie dziecka w najbliższym czasie.

  https://www.nytimes.com/2007/01/22/health/22whoop.html
4.       Agencja ds.Żywności i Leków  FDA wydała zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach  pierwszyego dostępnego  bez recepty  - domowego testu diagnostycznego  na naszego wi rusa. Test Ellume  to test na antygen w którym płynna próbka z wymazu z nosa umiejscowina jest  wzdłuż powierzchni z reaktywnymi cząsteczkami testującymi.  Test wykrywa fragmenty białek wi rusa  z próbki wymazu z nosa od  osoby  w wieku 2 lat lub starszej.  
              Dzisiejsze zezwolenie jest kamieniem milowym w badaniach diagnostycznych wi rusa.  Autoryzując test do stosowania bez recepty, FDA zezwala na jego sprzedaż w miejscach takich jak apteki, gdzie pacjent może go kupić, wymazać nos, przeprowadzić test i poznać jego wyniki po  zaledwie 20 minutach - powiedział komisarz FDA, dr Stephen M. Hahn.   

https://www.nytimes.com/2007/01/22/health/22whoop.html
5.    Analitycy Goldman Sachs,   jak zwykle wykazali swą  nieskończoną mądrość i  ogłosili, że  szcze pionka jest ważniejsza  niż wynik wyborów i  przy okazji przypomnieli  - największym wyzwaniem dzisiaj jest przekonanie ludzi  do szczepienia. 

               I nie można się dziwić. W 2018 r. te same tęgie głowy pytały: „Czy leczenie pacjentów to jest  zrównoważony model biznesowy?”… serio.
           A w raporcie  „Genome Revolution” napisali: „potencjał dostarczania„ jednego zastrzyku” (dosł. one shot)  jest jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów terapii genowej, genetycznie modyfikowanej terapii komórkowej i (dosł.) edycji  genów. Tym bardziej, że  takie terapie oferują zupełnie inne perspektywy w zakresie powtarzalych  dochodów w porównaniu z (tradycyjnymi) terapiami przewlekłymi ”. 

               Goldman doczekał się ``one shot”  - szczepionek mRNA, które przy okazji  majstrują przy tym, (nad czym Mo der na pracowała od lat )  w " o progra mo waniu życia '' -  terapią genową i linią  przeprogramowanych patogenów  -  eksperymentalnym mechanizmem  działania  na  choroby.

https://aws.amazon.com/solutions/case-studies/moderna-therapeutics/
6.       Mo der na założona w 2010r. wczesną wiosną 2020 była bankrutem. 10 lat badań z wykorzystaniem opro gramowania życia  nad terapią chorób - rzadkich, imunoonkologicznych,  układu krążenia i   autoimunologicznymi wyczerpały wszelkie możliwości dalszego finansowania firmy, pomimo obiecujących perspektyw w zakresie powtarzalnych dochodów dużo wyższych w  porównaniu z dochodami z tradycyjnych terapii chorób  przewlekłych. Wybawieniem dla firmy  była pan demia. Fundacja me lindy i jej męża przyszła z pomocą i zainwestowała w firmę M  1.7 miliarda. W ślad za nimi znaleźli się inni inwestorzy. Warunkiem było wyprodukowanie super  szcze pionki mRNA.
Dzisiaj kapitał firmy to;
•    Gotówka,  ekwiwalenty gotówki i  investycje  w zbywalne papiery wartościowe: $3.07 miliardów 
•    Zero długów
 Inwestorzy i sponsorzy: to wspomniana fundacja,  Lonza, Astra Zeneca, Merck, Vertex, Karolinka Institutet, a także   Darpa - to wojskowa  instytucja USA -Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony i
Barda   – Agencja  zaawansowanych  badań  i  Rozwoju Biomedycyny  przy Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej USA,  Biuro Zastępcy Sekretarza ds.Gotowości i Reagowania

7.           Komitet Doradczy ds. Praktyk Szczepień (ACIP) i  Ośrodek Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) wydaje coroczne zalecenia dotyczące szczepień ludności cywilnej w USA od 1995 r.
.                 

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości