9 obserwujących
56 notek
37k odsłon
145 odsłon

Familia ma rozmach

Wykop Skomentuj8

Napisałbym coś znowu o sądach, jak tam każe się Polakom nie myśleć. Pan Kleiber w radiu tłumaczył(parę dni temu), że na szczęście nie jest prawnikiem i nie musi mieć zdania na temat tego co tam się dzieje. A WOS-u w szkole średniej, też najwyraźniej nie miał, skoro nie wie kto stanowi najwyższą władzę ustawodawczą. A prawnicy mówią o łamanym prawie UE, jak donosił tu ostatnio jeden funkcjonariusz(to znaczy nadaje cały czas, ale ta notka o funkcjonariuszach była na szczycie SG: https://www.salon24.pl/u/genekx/1016781,teraz-kolej-znowu-na-sad-najwyzszy , a skoro taki zaszczyt go spotkał za notkę o funkcjonariuszach, to nie mam skrupułów, żeby go tutaj tym mianem określić.) 

A oto całe to prawo Unii na podstawie którego TSUE przyznał SN prawo do oceny czy KRS jest demokratyczna: 

Art. 2 Traktatu o UE 

"Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn."  

Oto prawo, na podstawie którego TSUE przyznaje SN prawo do kwestionowania ustaw, gwałcąc polską konstytucję, najwyraźniej uznając powołany do takiego kwestionowania konstytucyjny organ, czyli TK za niedemokratyczny. Powiedzieliby wprost, że nie o prawo chodzi, tylko o nieuznanie "zawłaszczonego" TK. Tylko, że on byłby już zawłaszczony nawet gdyby nie było wydarzeń z czerwca i października/listopada 2015 r., zgodnie z prawem, tak jak był zawłaszczony, kiedy funkcjonariusz Rzepliński pisał wiekopomną czerwcową ustawę w trosce o przepracowanie sejmu następnej kadencji. Dlatego, jeżeli w poprzednich notkach pisałem, że mamy zamach na władzę nie pisowskiego, tylko polskiego sejmu, to należało dodać, że mamy również zamach na władzę Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej i powinno się to nie podobać wielu rządom, dlatego PiS powinien przygotować projekt reformy TSUE. 

Ale zupełnie nie o tym miałem pisać. Nie mogąc zasnąć włączyłem komputer, a tam w przeglądarce widzę następujący artykuł Microsoft News: 

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/koniec-500-plus-w-2021-program-nie-przynosi-efektów/ar-BBZDjGh?ocid=spartandhp 

Zwróciłbym szczególną uwagę na zwrot: "Wzrosty cen sprawiły, że część Polaków zorientowała się w sytuacji." A sytuacja, jaka jest wiadomo, a ci niezorientowani mają się zorientować, że nie są zorientowani. Takie zabiegi socjotechniczne są na porządku dziennym. Trochę, jak z tymi prawnikami, których się Polacy mają słuchać, szczególnie, kiedy się na prawa, czy raczej przywileje prawników nastaje. Ja mogę mieć pogląd, bo jako mgr historii zajmowałem się ustrojami państw i mechanizmami władzy w stopniu niemniejszym, niż prawnicy, ale reszta nie bardzo.

Mamy sobie artykuł i mamy rzeczywistość. Oto rzeczywistość: 

Inflacja w Polsce w latach 2008-2019: 

2008  4,2%   - nie było 500+:)

2009 3,5%    - nie było 500+:)

2010 2,6%   

2011 4,3%  - nie było 500+:) 

2012 3,7%  - nie było 500+:) 

2013 0,9%   

2014 0,0%   

2015 -0,9%   

2016 -0,6%   

2017 2,0%   

2018 1,6%   

2019 2,3%  

Cyrk na kółkach. To tak jak z artykułem funkcjonariusz Wielowiejskiej, w którym autorka "analizuje", czy Putin będzie wpływał na wybory prezydenckie, żeby wygrał Duda. Nie uwzględniła w analizie, że za PO Pawlak podpisywał z Gazpromem umowę w sprawie której KE musiała interweniować, bo to, że Polska wtedy rządu nie miała nie znaczyło, że beneficjentem ma być Rosja, a PiS jaki by nie był projektuje drugi gazoport i rusza budowa gazociągu z Norwegii, o relacjach z USA nie wspominając.  

Ja wiem, że GW z PO to od zawsze familia, tak jak TVN, media Axel Springer, Angora, Superstacja, Fakt, jak Graś wyśle kogoś z interwencją od czasu do czasu, wiele pomniejszych mediów i jak widać Microsoft. Nie ma co spora familia. Chciałoby się powiedzieć: mają rozmach... nie powiem kto.

A jutro znowu się pośmiejemy, pewnie nie raz. Goebbels byłby z was dumny.

PS. Z Panem prof. Kleiberem, to może przesadziłem, bo to prof. nauk technicznych, który dostał Order Orła Białego od Lecha Kaczyńskiego i ma prawo nie mieć poglądu, ale, że wywiad był bezpośrednio po informacji, że 51% Polaków przyznaje rację SN, to poirytowany tutaj raczej pochopnie uznałem, że mnie znowu próbują robić w balona.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale