Wojciech Pomorski - Polskie Stowarzyszenie - www.dyskryminacja.de
Wojciech Pomorski - Polskie Stowarzyszenie - www.dyskryminacja.de
Wojciech Pomorski Wojciech Pomorski
611
BLOG

Konferencja dot.obywatelki USA, która uciekła przed Jugendamtem

Wojciech Pomorski Wojciech Pomorski Polityka Obserwuj notkę 3

Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech - www.dyskryminacja.de - zaprasza Państwa na konferencję prasową dot. Alishy Melissy Stewart 14 letniej uciekinierki do Polski przed niemieckim Jugendamtem

  Konferencja prasowa odbędzie się w czwartek dn. 08. 05. 2014 o godz. 12.30 w Bytowie. 
 
Wojciech Pomorski - Polskie Stowarzyszenie - www.dyskryminacja.de   
 
Mowa o 14 letniej dziewczynce Alishy Melissy Stewart (obywatelce USA i RFN), która 3.03.2014 (6-ta i skuteczna próba ucieczki) uciekła z przytułku Jugendamtu do swoich rodziców po 9 miesiącach przetrzymania jej tam w izolacji od rodziców, rodziny i znajomych. Dziewczynka została przemocą zabrana z domu przez 2 aktywistów Jugendamtu w asyście 6-ciu policjantów posługujących się m. in. paralizatorami i osadzona w przytułku Jugendamtu. Alisha Melissa, która była jedynie ze względów finansowych przetrzymywana w przytułku Jugendamtu była tam świadkiem samobójstwa jednego z „podopiecznych”. Nie chciała być bezpodstawnie zabrana i izolowana od swojej rodziny, bardzo cierpiała z powodu rozłąki. W końcu zaplanowała i przeprowadziła udaną ucieczkę z Jugendamtu i z Niemiec do Polski, gdzie znalazła się w dniu 4.3.2014, w którym to razem ze swoją matką i babcią skontaktowała się mailowo z niżej podpisanym prosząc o pomoc.
 
Alisha, jej matka i babcia uzyskali natychmiastową potrzebną pomoc Polskiego Stowarzyszenia www.dyskryminacja.de.
 
Od czasu gdy rodzina przyjechała do Bytowa na Pomorzu w dniu 6.03.14, wszyscy zamieszkali w spokojnym miejscu nadrabiając ukradziony im czas, a dziewczynka dochodziła do siebie po traumatycznych przeżyciach, które zaserwował jej Jugendamt. Była szczęśliwa będąc razem z bliskimi w spokojnym i bezpiecznym miejscu. Rodzina starała się o pracę w Bytowie i o szkołę dla Alishy. Wszystko szło w dobrym kierunku.   W dn. 25 maja 2014 nastąpił szok: sędzina Sądu Rejonowego w Lęborku, Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Bytowie, wydała na wniosek Policji w Bytowie absurdalne postanowienie, będące absolutnie sprzeczne z obowiązującym prawem dot. międzynarodowego uprowadzenia dziecka w trybie Konwencji Haskiej. Efektem ww. działań było siłowe odseparowanie dziecka w miejscowości odległej 40 km od miejsca pobytu matki i babci. Tam PCPR zawezwało Jugendamt i zamierzano wydać Alishę tej nagminnie łamiącej elementarne prawa człowieka organizacji.
  Wojciech Pomorski - Polskie Stowarzyszenie - www.dyskryminacja.de
Aktywistów posthitlerowskiej organizacji Jugendamt wyrzucono z posiadłości i nie wydano dziecka jedynie dzięki zdecydowanemu oporowi opiekunki zastępczej, niżej podpisanego oraz Minister Anny Fotygi i innych posłanek (które z niżej podpisanym przybyły na miejsce w dniu 29.04.14 ok. godz. 19.00). W ten sposób ukrócone zostały bezprawne działania Jugendamtu na terenie Polski, który omijając wszelkie cywilizowane procedury dosłownie wyszarpywał dziecko opiekunce zastępczej i matce z babcią. Dwa dni później w dniu 1-go maja Alisha i jej babcia zniknęły z miejsca, z którego PCPR w Bytowie na podstawie absurdalnego, błędnego i nieprawomocnego postanowienia ww. sędziny chciał ją wydać organizacji Jugendamt z naruszeniem wszelkich procedur prawa dot. podobnych przypadków. Wg. naszej wiedzy babcia z Alishą mają się wyśmienicie, są szczęśliwe, iż poprzez tzw. „porwanie rodzicielskie” udało się zapobiec bezprawnemu wydaniu Alishy Jugendamtowi. Sprawa rodziny Stewart staje się coraz bardziej znana w Polsce po kilku na ten temat polskojęzycznych publikacjach.
 
Swoje zainteresowanie przybyciem na organizowaną przez nas konferencję prasową zapowiedzieli polscy, niemieccy oraz amerykańscy przedstawiciele mediów i polityki. W sprawę złego potraktowania obywateli USA przez posthitlerowski Jugendamt i ww. sędzinę zaangażowało się na prośbę wpływowej, b. dużej i rozgałęzionej w USA rodziny Stewart (wielu wysokich rangą oficerów armii USA oraz pracownicy FBI) wielu wpływowych i znanych polityków. Konsekwencje i reperkusje szykanowania przez w tym kształcie założoną przez Adolfa Hitlera organizację Jugendamt (i umożliwienie panoszenia się tej organizacji na terenie Rzeczpospolitej Polski) tej następnej rodziny sięgną bardzo daleko o co nasze Polskie Stowarzyszenie –www.dyskryminacja.de – będzie także gorąco zabiegało. 
 
W linkach poniżej załączam informacje prasowe dot. rodziny z portali: Prawy.pl, Fronda.pl, „Dziennika Bałtyckiego” i „Głosu Pomorza”:   
 
 
Na życzenie doślę Państwu postanowienie sądu z dn. 25.4.2014 oraz nasze odwołanie z dn. 2.5.2014.  
 
Z poważaniem
 
Wojciech Leszek Pomorski 
Prezes  
Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. 

Wojciech Leszek Pomorski - magister Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Rodzina ma tradycje walki w Gryfie Pomorskim z okupantem niemieckim, a następnie z sowieckim. Urodzony na Wybrzeżu w lecie roku 1970, gdy komuniści, którzy zniewolili nasz kraj w 1944 r. przyniesieni na bagnetach Armii Czerwonej, kazali Polakom strzelać z czołgów i karabinów maszynowych do braci Polaków w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie. Od internowania ojca w grudniu 1981 r. aktywny w podziemiu antykomunistycznym i solidarnościowym, za co szykanowany w PRL-u. Emigracja polityczna do Niemiec Zachodnich - w 1989 roku. Od 2000 prezes Związku Polaków w Niemczech RODŁO Oddział Hamburg II, następnie prezes Nowego Związku Polaków w Niemczech oraz założyciel i prezes Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech www.dyskryminacja.de. Ojciec ukradzionych z domu w Hamburgu - przy wsparciu Jugendamtu - (zakazano między sobą mówić po polsku - są pisemne dokumenty niemieckie i austriackie) i germanizowanych od 10 lat córeczek Iwony-Polonii i Justyny Marii. Jugendamt niemiecki i austriacki wywieźli córki do Austrii i tam je ukryli(znalezione jedynie przy pomocy policji). W Wiedniu są przetrzymywane od 9 lat w nieznanym miejscu. Córeczki udało się zobaczyć na kilka godzin (tylko pod nadzorem-jak dzikie zwierze) po 2 latach, potem po roku, a następnie po 4 latach. Łącznie 15 godzin na prawie 10 lat. Ani sekundy nie byliśmy sami i bez osób trzecich. Po 2 latach od ich uprowadzenia - gdy wywalczyłem pierwsze nasze spotkanie nie umiały języka polskiego, który doskonale znały jednocześnie z niemieckim. Stwierdziłem to natychmiast, gdyż nic nie rozumiały gdy próbowałem trochę z Córeczkami porozmawiać po polsku. Dzięki pomocy mediów - dowiedziała się o tym opinia publiczna w Polsce i na świecie, wtedy zaczęli się do mnie o pomoc zgłaszać ludzie, których podobnie traktowano w Niemczech i Austrii. Takie były początki Stowarzyszenia. Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z: jest instytucją ostatecznie założoną formalnie na Zebraniu założycielskim w dniu 18 II 2007 w Hamburgu. Jego celem jest obrona praw rodziców i dzieci pokrzywdzonych przez organizację Jugendamt i wymiar sprawiedliwości Niemiec i Austrii. Członkowie walczą m.in. o respektowanie Traktatu Polsko-Niemieckiego w Niemczech, praw człowieka w Niemczech i w Austrii i o prawo do wychowywania dzieci we własnej kulturze i języku.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka