0 obserwujących
33 notki
20k odsłon
235 odsłon

Ogród w maju

Wykop Skomentuj2

___________________________________________________________________________________________________________________

Połowa maja już za nami. Zimna Zośka minęła i można już rozpocząć prace przy wysadzaniu delikatniejszych roślin wrażliwych na przymrozki. Mam tu na myśli sadzonki pomidorów, papryki a nawet tak egzotyczne rośliny, jak arbuzy.

image

Arbuzy udają się w naszych ogrodach działkowych, foto ilustracyjne (https://img.gadeners.com/img/mist-2018/kak-virastit-arbuzi-na-sadovom-uchastke-poleznie-soveti.jpg)

Ale ogród wymaga naprawdę wiele pracy. Dzisiaj rzeczywiście trudno jest znaleźć a tyle czasu, aby w pełni zagospodarować naszą działeczkę. Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest obsianie ogrodu trawą i jej koszenie - minimum to 6 do 8 razy w okresie od Wielkanocy do listopadowych chłodów. W takim przypadku warto zastanowić się nad zleceniem takiego koszenia wyspecjalizowanej firmie, która będzie sama pilnować terminu koszenia a nam przyjdzie jedynie zapłacić rachunek za usługę i cieszyć się pięknem przyrody.

Warto porównać cenę tej usługi z kosztem samodzielnego utrzymania ogrodu - bo zakupienie kosiarki może wydawać się tańsze - ale kosiarkę trzeba gdzieś przechowywać, trzeba zadbać o materiały eksploatacyjne i od czasu do czasu  ... naprawić - a to są już poważniejsze wydatki.

image

Do koszenia trawnika wystarczy mieć kosiarkę, ale piękna, soczyście zielona trawa wymaga też dodatkowych zabiegów. foto ilustracyjne, (http://www.meblekuchenne.org.pl/kiedy-i-jak-kosic-trawnik/)


A jak mamy już zadbany ogród, to można w nim od czasu do czasu "pogrilować" ze znajomymi. Wtedy jedynym problemem jest pozyskanie odpowiedniej ilości drewna, aby rozpalić niewielkie ognisko i cieszyć się smakiem pieczonych w nim kiełbasek...

image

Kiedyś do pieczenia kiełbasek wystarczało ognisko i kilka długich patyków, teraz modne są  nad wyraz finezyjne konstrukcje, foto ilustracyjne (https://jakbudowac.pl/Jak-zbudowac-murowany-grill-ogrodowy)


Tu chciałbym wyjść naprzeciw potrzebującym - posiadam pewną ilość drewna gałęziowego nadającego się do rozpalenia niewielkiego grila, bardziej w celach towarzyskich a mniej w celach kulinarnych - jest to drewno mieszane, łatwe w rozpaleniu, ale też szybko spalające się w całości - dzięki czemu nie ma problemu z likwidacją pozostałości takiego ogniska...

Odbiór na terenie miasta Wrocław,

zgłoszenia za pomocą poczty wewnętrznej

lub przez e-mail 

studioinspiracje @ interia.pl

Wiadomo - trzeba zlikwidować spacje "przy małpce".


___________________________________________________________________________________________________________________

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka