Dziewanowski Dziewanowski
788
BLOG

Rozjuszeni kibole z Bydgoszczy...na cmentarzu.

Dziewanowski Dziewanowski Polityka Obserwuj notkę 10

Oto do czego są zdolni kibole, gdy zabrania się im uczestnictwa w świecie, jakim dla nich jest mecz ich ukochanej drużyny. Kibole z Bydgoszczy nie mogąc uczestniczyć w meczu swojej ukochanej drużyny z Bałtykiem Gdynia udali się na ..cmentarz. Była to zemsta na autorach zakazu stadionowego. Strach pomyśleć cóż mogli tam narozrabiać rozjuszeni kibice.

Narozrabiali, aż dech mi zaparło:

W Bydgoszczy, przy pustych trybunach Zawisza wygrał z Bałtykiem Gdynia 2-1. Mecz bez publiczności = mecz bez atrakcji. PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW! Jednak na początku miesiąca fani zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kibiców Zawiszy Bydgoszcz nawiązali kontakt z przedstawicielami Okręgu Bydgoskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, którym zaproponowaliśmy zaopiekowanie się grobami żołnierzy Armii Krajowej znajdującymi się na terenie Bydgoszczy. Wskazane nam zostały mogiły na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej.

W niedzielę uporządkowaliśmy 4 nagrobki, w tym nagrobek będący symboliczną mogiłą żołnierzy Armii Krajowej, znajduje się po lewej stronie bramy cmentarnej, przy murowanym parkanie. Na granitowej płycie nagrobnej znajduje się epitafium. Mogiła mieści 10 żołnierzy AK, rozstrzelanych w latach 1945-1949 w wyniku terroru stalinowskiego.

Ponadto uporządkowaliśmy grób rodzinny generała dywizji Aleksandra Karnickiego. Kibice Zawiszy wzbudzali spore zainteresowanie wśród osób odwiedzających cmentarz. Większość z nich przystawała i przyglądała się naszej pracy. Ludzie odnosili się do nas z sympatią, nikt nie mówił o kibolach, bandytach, a tym bardziej zorganizowanej grupie przestępczej. Po raz kolejny odwiedzimy groby na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej w najbliższą niedzielę. ZAPRASZAMY !

 

Czapki z głów Panowie!!!!

Przy okazji apel mojego kolegi:

Na grobie Śp. ppor. pil. Jerzego Karnickiego znajduje się śmigło. Jest to już zapewne któreś rzędu śmigło, a jego stan – sami widzicie (ostatnie zdjęcia w 1 linku od góry) – nie nadaje się już chyba do reanimacji.    
    
Moje poszukiwania nowego śmigła - pisząc nowego wcale nie mam na myśli nowe śmigło - , ale takie z wypracowanym resursem, nie nadające się do latania na razie utknęły w miejscu, Stąd apel – poszukujemy śmigło na grób Śp. ppor. pil. Jerzego Karnickiego.     


    
Myślę, że warto pomóc młodym kibicom Zawiszy, chociażby z tego powodu, że pokazali innym że można …

 

Źródło: http://www.ocb03.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=226:przyjaciele&catid=48:przyjaciele&Itemid=98

http://www.mysliwcy.pl/forum/watki.php?id=999

Nick "Dziewanowski" bardzo znamienny, ale tylko dla tych którzy wiedzą...

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka