6 obserwujących
69 notek
22k odsłony
389 odsłon

Ostatnio na Dzikim Zachodzie – prosto z USA

Wykop Skomentuj6

Robi się dziko... Media z lewa i prawa podają aktualne wydarzenia... Te z lewa, raczej w tonie sensacyjnym; sensownych komentarzy niewiele lub wcale. 

W centrowych i prawicowych których widać i słychać) coraz więcej, donoszą to samo, ale lepiej... Te doszukują się podłoża wydarzeń, bo nadal są ich dwa obszary – korona wirus i zamieszki „na tle rasowym”. .. Ale ich platforma jest jedna - nadchodzące wybory Prezydenta USA.

Za podnoszeniem stanu zagrożenia wirusem stoją fachowcy od medycyny a w cieniu politycy z partii Demokratycznej i ich sponsorzy... Wszyscy anty-Trumpowcy i szczerzy Demokraci reagują wspaniale – nie wychodzą z domów, izolują się od innych, każą lokalnym władzom zamykać sklepy i restauracje. Starsi masowo umierają, z braku opieki, na Florydzie z upału i stresów... Wszystkie zgony countrywide idą na rachunek koronawirusa... Najgorzej jest wszędzie tam, gdzie lokalne władze odpowiedzialne za zarządzenia i życie publiczne trzymają demokraci.

Hasła anty-rasizmu i ruch BLM (Black Lives Mater) to potężna broń Demokratów i ich mentorów i sponsorów... Firmy Google i Microsoft wsparły BLM bilonem (tysiąc milionów) dolarów a Wal-Mart, sieć super-store z żywnością i mnóstwem  artykułów powszechnego użytku , dał pół biliona. Lista darczyńców jest bardzo długa, z organizacjami George Sorosa na czele.

Associated Press: Fires set, fences moved: Police call Portland protest a riot.

Portland w Stanie Oregon był od początku ogniskiem zapalnym zamieszek i wzorem dala całego kraju. W Portland rządzą Demokraci, ale wśród demonstrantów wielu białych...

W tekście artykułu relacja z wydarzeń, komentatorzy znajdują wiele usprawiedliwień dla demonstrantów. W komentarzach do komentarzy- „Six weeks, 600 deaths!”

Yahoo pokazuje najwięcej z tych wydarzeń, ale komunikaty szybko znikają.

Fox News: NYPD cop injured by protesters leaves hospital, tells supporters 'I bled for this city'.

Wczoraj widziałem na kanale FoxNews obrazki jak na Brooklyn Bridge jakiś zamaskowany osobnik wali na oślep jakąś pałą grupę policjantów na rowerach. Doniesienie chyba o tym. 

NewsMax: Leftist consider protests more sacred than church services

Wielu religijnych Amerykanów, głównie Afro-Amerykanów, jest skłonna iść na demonstrację niż do kościoła... W wybijaniu szyb w kościołach biorą udział też.

RightiousRight: Pentagon Bans Confederate Flag in Way That Avoids Trump's Objections

W imię poprawności politycznej koła wojskowe ustępują przed żądaniami zbanowania flag przed budynkami wojskowymi i pomnikami konfederackich generałów (np. generałowie Robert E. Lee, Albert Sidney Johnston, Nathan Bedford Forrest. )

W całym kraju zrzucaniem pomników Konfederatów i wszystkich znaków z nimi związanych nie zajmuje się tylko „dzicz”. 

The president of Jacksonville City Council, Anna Lopez Brosche, called for all Confederate monuments to be moved from city property to a museum. The most prominent Confederate memorial in Jacksonville is a statue of a Confederate soldier that sits atop a towering pillar in Hemming Park.”  

Jacksonville, to moja Floryda

Protesters pulled down a statue of a Confederate soldier in front of the Durham County Courthouse in Durham, N.C., on Aug. 14. The statue, which had stood since 1924, was protected by a special law. On Aug. 19, Duke University removed a Robert E. Lee statue from Duke Chapel.

Duke University jest na liście najlepszych uniwersytetów amerykańskich... O wyczynach na Harvard University albo Berkeley w Kaliforni, nawet nie wspominam.

Wybrałem fragmenty, O tym co się dzieje, nie tylko na Dzikim Zachodzie ale i Wschodzie Ameryki, można pisać całe strony...

W USA zbliżają się wybory, temperatura rośnie. Trump must go!

Wydarzenia w USA i wynik wyborów są ważne dla całego świata. Dla Polski w szczególności... Dla kogoś kto nie zna amerykańskiej historii i podstaw amerykańskiego republikanizmu, większość z tego co się aktualnie dzieje jest niezrozumiałe... Teraz Ameryka dla wielu Polaków jest „be” i wielu wieści „koniec Ameryki”.

Przyszłość rysuje się ciekawie, moim zdaniem „nil desperandum”


Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka