17 obserwujących
190 notek
153k odsłony
5717 odsłon

Co się stało wczoraj w Waszyngtonie - notatki obserwatora

Z Internetu
Z Internetu
Wykop Skomentuj149

To był dla Ameryki ciężki dzień; niektórzy już powiadają, że to był przełomowy dzień, nie tylko dla Ameryki... 

Wszystkie wolne od zajęć podstawowych chwile wczoraj spędziłem na przeglądaniu breaking news - w telewizji i dostępnych w sieci platformach informacyjnych i dziennikach, od lewa do prawa...

Stało się, to co stać się zanosiło (można to nazwać losem lub przeznaczeniem) – dla Ameryki i reszty świata.. Niektórzy mówią że się stało, ale nie musiało... Niezależnie od strony podgryzania tematu – wszystko kręci się wokół osoby Donalda Trumpa, który już Prezydentem nie jest. 

Żeby historię jego „upadku”, co podkreśla większość mediów, należałoby zacząć od odległych czasów początku historii Stanów Zjednoczonych. Określenie tego „początku” stało się niezwykle ważną sprawą i zaważyło na losach Donalda Trumpa...

Taki przegląd, nawet pobieżny, zająłby zbyt wiele miejsca i prawdopodobnie zamazał intencje tego artykułu... Postaram się jednak umieścić wydziobane z historii miejsca i fakty. innym razem.

“Around 2 p.m. on Wednesday afternoon, as a horde of violent, paranoid morons, inflamed by fictitious tales of electoral malfeasance and goaded into action by a nihilistic president, stormed the U.S. Capitol” .

"Około 14.m. w środę po południu, horda brutalnych, paranoicznych kretynów, zaognionych fikcyjnymi opowieściami o wyborczych oszustwach i zachęconych do akcji przez nihilistycznego prezydenta, wdarła się szturmem na Kapitol USA". -  to wydziobałem z Politico, ale tak to przekazuje większość mediów.

Kilka aktualnych tytułów artykułów z pierwszej strony salonowej witryny, autorstwa Salon24 news i różnych blogerów z Salonu –


„Zwolennicy Trumpa wdarli się do Kapitolu. Przerwane zatwierdzenie wyników wyborów”

„Cztery osoby zmarły po zamieszkach w Waszyngtonie. Dymisje w Białym Domu”

„Bunt Ameryki na Kapitolu”

“Refleksja o wygranych i przegranych”

„Twitter zablokował konto Donalda Trumpa; film z jego wypowiedzią usunął Facebook i YouTube”


Co takiego powiedział Donald Trump ma Twitterze – udało mi się to ściągnąć przed blokadą  

@realDonaldTrump

I am asking for everyone at the U.S. Capitol to remain peaceful. No violence! Remember, WE are the Party of Law & Order – respect the Law and our great men and women in Blue. Thank you! 

"Wzywam wszystkich na Kapitolu do zachowania spokoju. Bez przemocy!  Pamiętajcie, że jesteśmy Partią Prawa i Porządku - respektujcie Prawo i wszystkich  ludzi na Niebieskiej stronie" (kolor Demokratów).

Potem pojawił się komunikat -   "This Tweet is no longer available because it violated the Twitter Rules." 


Rzecz jasna, obraz sytuacji należało zafałszować i jak zwykle napisać kłamstwo. Donald Trump zdawał sobie sprawę, że przeciwnicy będą chcieli kopać go „do końca”oraz okryć hańbą i niesławą jego imię...

Narzędziem i realiztorem kłamstwa były media – jak zwykle posłuszne ich właścicielom, którzy Trumpa nienawidzili. i ninawidzą'

Newsmak napisał –

“The frustration and anger these people feel is not their fault,” said guest Tom Del Beccaro, who also announced that “we actually have seen in Congress worse than this. We have seen democrat politicians in 1856 attack the republican Speaker with a cane.”

"Frustracja i złość tych ludzi nie jest ich winą, powiedział gość Newsmaxa Tom Del Beccaro, który powiedział również, że "widzieliśmy w Kongresie rzeczy gorsze. Widzieliśmy, jak demokratyczni politycy w 1856 roku atakowali republikańskiego Spikera przy pomocy laski..

(Demokratyczny senator Preston Brooks zaatakował republikańskiego spikera Charlesa Sumnera. Była to głośna wtedy sprawa, tzw. Brooks–Sumner Affair).

Przez cały okres kampanii przedwyborczej w 2020 roku, setki tysięcy zwolenników Trumpa w czasie dziesiątków „rally” entuzjastycznie wyrażały swoje poparcie dla jego polityki. Trump był bardzo popularnym prezydentem i opowiadała się za nim większość amerykańskiego społeczeństwa.

Niewielu o tym wiedziało, w tym kraju i na całym świecie, gdyż pro-Trumpowe manifestacje nie były pokazywane na głównych kanałach telewizyjnych. Nie pisała o tym anty-Trumpowa prasa.

Na Newsmax, komentator  Bernie Kerik powiedział: "Media are acting like it was an armed takeover of the Capitol, and that's nonsense. You had some people that got into the building. OK, deal with it Congress building security"

"Media zachowują się tak, jakby było to zbrojne przejęcie Kapitolu, a to jest nonsens. Były osóby które dostały się do budynku. OK, z nimi powinny sobie poradzić służby bezpieczeństwa Kongresu"

Na Twitterze -

“BREAKING: Former FBI agent on the ground at U.S. Capitol just texted me and confirmed that at least 1 "bus load" of Antifa thugs infiltrated peaceful Trump demonstrators as part of a false Trump flag ops”

"BREAKING News: Były agent FBI obecny w USA Capitol tylko tekstował mi i potwierdził, że co najmniej 1 "aładowany autobus" zbirów Antifa przeniknął do pokojowych demonstrantów Trumpa w ramach fałszywych operacji flagi Trumpa"

Wykop Skomentuj149
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka