25 obserwujących
327 notek
294k odsłony
  1123   0

Rekordowe fale upałów w USA i Europie – walka wiatrakami

Z Internetu
Z Internetu
Wiatraki też mogą być bronią w walce. Prezydent Biden obiecuje że wielkie wiatraki morskie pomogą w bitwie o green energy i climat change. Fale upałów przechodzą przez prawie cały obszar Stanów Zjednoczonych.

Temat ostatnich dni, a nawet tygodni w Stanach Zjednoczonych – globalne zmiany klimatyczne oraz fale upałów w USA i na całym świecie które będą nadal bić rekordy... Momentami wyprzedza nawet temat wojny na Ukrainie.

Record-breaking heat waves in US and Europe prove climate change is already here, experts say

Rekordowe fale upałów w USA i Europie dowodzą, że zmiany klimatyczne już nadeszły, twierdzą eksperci

Na ten temat od wypowiadają się od lat zastępy ekspertów; wielu z nich twierdzi że sprawa jest bardzo poważna… Jednakże można znaleźć sporą analogię oceny poziomu zagrożenia do politycznej orientacji różnych mediów... Dla uspokojenia wyjaśniam, że wybrałem nie relacje pokątne, ale z działów meteorologicznych tak docenianych mediów, jak CNN, ABC oraz Foxnews.

Warto przypomnieć, że pojęcie „klimat” oznacza średnie warunki pogodowe w danym miejscu w długim okresie czasu (30 lat lub więcej).

Klimat daję rozszerzony obraz temperatur, opadów, wiatru i innych warunków w większym regionie i dłuższym czasie. Klimatolodzy podzielili regionalne klimaty Ziemi na kategorie lub strefy, oparte głównie na średnich temperaturach i opadach. Są to cechy, które określają, czy region jest np. tundrą, pustynią czy tropikalnym lasem.

Jako główną przyczynę zmian klimatu podaje się emisje gazów cieplarnianych spowodowane przez człowieka które zatrzymują ciepło słoneczne. Świat ociepla się teraz szybciej niż w jakimkolwiek momencie zapisanej historii.

Pojęcie „zmiana klimatu” (climate change) odnosi się do długoterminowych zmian wzorców pogodowych w dowolnym z danych regionów świata, które są bezpośrednio odzwierciedlone przez zmiany w ekosystemach tych regionów. Zmiana klimatu jest zmianą w ekosystemach; co nie znaczy, że wszystkie obszary regionów będą bardziej gorące lub zimne, bardziej wilgotne lub suche; w poszczególnych regionach wszelkie zmiany będą różne, w zależności od wielu czynników.

Od ostatniej środy, 20 lipca, nad większością kontynentalnych Stanów Zjednoczonych utrzymuje się gorąca masa powietrza z kopułą ciepła nad stanami Południowo-Zachodnimi i Wielkimi Równinami; występują trzycyfrowe temperatury (wg skali Fahtenheita 100 F odpowiada 38 C) rozciągające się na całym Środkowym Zachodzie oraz w górę i w dół Wschodniego Wybrzeża.

Tego samego dnia, z komunikatu Białego Domu można się było dowiedzieć o nowej inicjatywie prezydenta Bidena.

Executive Actions on Climate to Address Extreme Heat and Boost Offshore Wind

Działania wykonawcze w sprawie klimatu w celu rozwiązania problemu ekstremalnych upałów i pobudzenia morskiej energii wiatrowej.

Rozporządzenie wykonawcze (dekret) jest utrwaloną praktyką podczas urzędowania wszystkich prezydentów – jest to rodzaj rozporządzenia wydawanego przez prezydenta Stanów Zjednoczonych w celu umożliwienia urzędnikom i agencjom rządowym podjęcia działania w trybie natychmiastowym.

Podczas przemówienia Biden powtórzył, że zmiana klimatu jest wyraźnym i obecnym zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych. „Ponieważ Kongres nie podejmuje działań w tej nadzwyczajnej sprawie, zrobi to prezydent. W najbliższych tygodniach ogłoszone będą dodatkowe działania wykonawcze w celu zwalczania obecnej, nadzwyczajnej sytuacji.”

Według komunikatu Białego Domu prezydent Biden zamierza przekształcić kryzys klimatyczny w nową szansę dla tworzenia dobrze płatnych miejsc pracy w sektorze czystej energii, co obniży koszty utrzymania wielu rodzin. Działania prezydenta będą chroniły społeczności przed wpływem klimatu, w tym ekstremalnymi warunkami cieplnymi, które dotkną ponad 100 milionów Amerykanów w tym tygodniu, oraz rozszerzą możliwości i miejsca pracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Stanach Zjednoczonych.

Tak zwany Boost Offshore Wind oznacza budowę sieci morskich turbin wiatrowych wzdłuż wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Dla bardziej zainteresowanych (informacja z 2020 roku)–

“Describing Siemens Gamesa’s new offshore wind turbine is no easy job. Titan, giant, colossus, gargantuan scale, monumental dimensions. With an unprecedented energy capacity of 14 MW and rotor of 222 meters, the launch of the turbine amazed the market. In just over a month, it accumulated 4.3 GW of conditional orders with different customers in markets as diverse as Taiwan, the United States, and the United Kingdom”

Nowe działania wykonawcze prezydenta Bidena tworzą listę przedsięwzięć które mają pomoć w walce o green energy i climat change. Oznaczają nowe, gigantyczne koszty które obciążą budżet Stanów Zjednoczonych już w 2022 roku...

Inicjatywa Bidena, wcześniej zawetowana przez Kongres Stanów Zjednoczonych, ma głównie znaczenie propagandowe i małe szanse na jej realizacje. W pewnych kołach wywołuje nawet śmiech i Donkiszotowskie porównania... Wsdzystko jest obecnie możliwe ale...

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości