25 obserwujących
328 notek
294k odsłony
  296   0

Sytuacja na froncie ukraińskim – z mokradeł Ameryki

W wojnie ukraińskiej Rosjanie są w ciężkiej sytuacji; co będzie dalej nie wie nikt…Rosja musi być pokonana jak najszybciej, o tym każdy jest przekonany. Kwestią jest - jak i kiedy?.. Doniesienia medialne pomagają odpowiedzieć na te pytania.

Nadmiar czasu umożliwia mi zajmowanie się wieloma przyjemnymi czynnościami. Zawieszenie plażowania, nurkowania w oceanie i paru innych rzeczy, daje sposobność zaszycia się w domowych pieleszach i nicnierobienie; albo np. pisanie notek na Salon. Ostatnio pisuję pokątnie.

Żeby wiedzieć co się na świecie dziele, trzeba zanurzyć się w cieczy medialnej powyżej uszów. Ale im głębsze zanurzanie tym więcej wody dostaje się w uszy i płuca, można więc się utopić.

Jestem dobrym pływakiem i mogę to udowodnić… Pływania stylem grzbietowym nie uprawiam, crawl każe zanurzać przynajmniej część prawdziwej twarzy w płynie; wolę styl klasyczny, ale z żabką uniesioną ponad powierzchnię tego w czym się pływa... After all, każdy pływa jak umie, ale statystyki podają, że wielu Polaków pływać zgoła nie potrafi. Zgoła albo z grubsza... Szczególnie w cieczy medialnej. Kiedy się płynie ważny jest wzrok… patrząc wprost daje się wszem i wobec czytelny znak, gdzie poniosło oczy…Patrząc zezem płynie się na wprost, ale nikt nie wie w którym kierunku się spogląda... Kiedy ciecz gęstnieje warto a niej wyjść, ale kiedy ciecz zamienia się w paciaję podobną do mokradła, można zacząć w niej dziobać.

Medialne informacje o wojnie ukraińskiej stały suwerennym bytem, bez względu czy to się komu podoba lub nie. Dzisiejszy teatr filmu i wirtualnej telewizji zmusza do uczestnictwa w codziennych spektaklach na wysokim poziomie sceny… Aktorzy dają z siebie wszystko i robią co mogą zgodnie ze scriptem… Reżyseria spektaklu po obu stronach sceny daje przedstawienie fascynujące – ogląda się je i słucha do utraty tchu.

Oglądać i słuchać to jedna rzecz; ale czytać papierowe albo paperless wiadomości na ekranach i ekranikach urządzeń codziennego użytku, to zupełnie coś innego. Inaczej jednak się czyta się wiadomości np. w Gazecie Lubuskiej albo w Kurierze Szczecińskim (o innych nie wspominając), a zupełnie inaczej wyguglowane z platform informacyjnych różnych medialnych mocarzy; jeszcze inaczej na codziennych blogach towarzyskiej informacji salonowej, opatrzonej różnymi przymiotami, zresztą … Dla niezakłóconego snu i funkcjonowania obywateli, informacja salonowa jest niezbędna.

Na froncie ukraińskim wiele się dzieje, media przynoszą Himalaje njusów, opinii i komentarzy… Zamieszczają liczne reportaże tworzone przez korespondentów wojennych z frontu, streszczenia planów operacyjnych nieprzyjaciela, obrazy ruchów taktycznych wojsk, dramatyczne mrożące krew w żyłach opisy scen i cierpienia` ofiar wojny i bestialstwa bezwzględnego przeciwnika… Na nurcie tego wszystkiego płynie tsunami spekulacji - kto, kogo, kiedy, dlaczego i za ile?

Faktyczny przebieg walk oraz obraz i konsekwencje ich wyników po obu stronach konfliktu są obserwatorom medialnym raczej mało znane, chyba że są przekazywane w celu dezinformacji. Często reżyser chce, żeby widzowie nie wiedzieli, o co na scenie chodzi.

Media donoszą o powodzeniu ofensywy ukraińskiej i zdobyciu przewagi nad Rosjanami w kilku rejonach walk. Jedno jest pewne – na sukcesy wojsk ukraińskich decydujący wpływ ma amerykański intel i wzmożone dostawy ciężkiej broni. Rosjanie są w ciężkiej sytuacji; co będzie dalej nie wie nikt  …Rosja musi być pokonana jak najszybciej, o tym każdy jest przekonany. Kwestią jest, jak i kiedy?

Na Salonie i w innych polskich mediach od dawna się o tym pisze, na ogół w tonie bardzo optymistycznym…Wynika to z pierwotnego odruchu zauroczenia Ukrainą, głębokiej niechęci większości Polaków (więcej niż niechęci) do Rosji i wszystkiego co ruskie; jak również z raczej umajonych nadziei powrotu do przeszłości… Nie zapominając o wierze Polaków w Amerykę.

Płytkie informacje medialne, opierają się często na błędnych kalkulacjach i dezinformacji… Pływanie w kierunku źródeł bardziej obiektywnych (?) pomaga, one lepiej przybliżają obraz pola walki

Najnowsze doniesienia z okolic objętych najbardziej intensywnymi działaniami wojskowymi według ostatnich informacji (i paru innych), istotę tych doniesień potwierdzają.

Rzecz oczywista, że doniesienia tutejsze są wynikiem wydziobanych treści z artykułów, komunikatów i komentarzy takich mocarzy medialnych, jak CNN, NYT, NYP, Al-Jazeera, Handelsblad, FoxNews i Newsmaxnews.

Dla czytających doniesienia medialne najłatwiej przyswajalne są teksty scricte informacyjne - 

W ostatnich dniach siły ukraińskie odbiły około 3 000 kilometrów kwadratowych terytorium na wschodzie – więcej niż wojska rosyjskie zdobyły we wszystkich swoich operacjach od kwietnia tego roku.”

Po szybkiej ukraińskiej kontrofensywie w sobotę rosyjskie wojska zostały zmuszone do ucieczki ze strategicznego miasta Izium – ich głównego bastionu w północno-wschodniej Ukrainie. Była to największa porażka Rosjan od czasu wycofania się z Kijowa w marcu”

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka