Z Internetu
Z Internetu
Dziobaty Dziobaty
132
BLOG

Fender bender na Salonie - nieboszczyk Prigozin zawinił

Dziobaty Dziobaty Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Wczoraj, 10 września 2023, na S24 ukazał się redakcyjny artykuł – „Prigrożyn żyje i ukrywa się na egzotycznej wyspie? Szokująca teoria”... Sporo wcześniej, 30 sierpnia 2023, bloger @Dziobaty wysłał na S24 tekst "Do czego służy Prigożyn – medialna kaczka czy medialny kruk”... Nastąpiła kolizja... może to ważne, może mało ważne lub nic.

Wczoraj, 10 września 2023, wydziobałem na S24 redakcyjny artykuł – „Prigrożyn żyje i ukrywa się na egzotycznej wyspie? Szokująca teoria”... Latając od początku sierpnia nad Polską i na Polsce, dnia 30 sierpnia 2023 uroniłem nad Salonem niekwadratowe jajo o kształcie foremnej bryły, w której wszystkie ściany były trójkątami… nazywa się to „czworościan foremny” i wcale nie twierdzę, że ramiona tych trójkątów były równoboczne.

Uroniony/poroniony artykuł blogera @Dziobaty z 30 sierpnia 2023, jest skopiowany niżej... przeczytać można, oto tekst.

Do czego służy Prigożyn – medialna kaczka czy medialny kruk”

"Przejazdem, a raczej przelotem w Polsce, nadal dziobię w medialnym urodzaju… Lato inne niż zwykle (prawie) worldwide… posuchy informacyjnej ani śladu; wręcz urodzaj przepowiedni, zaklęć i życzeń - na ogół jednak wymizerowanych przez upalną Naturę… nie tylko w Polsce.

Trochę z lotu ptaka i w miarę posiadanego czasu trochę dziobię, a raczej wydłubuje… fakty, wydarzenia i opinie… Od dłuższego, a raczej długiego czasu, wydziobane szczegóły ewidencjuje i przy pomocy klawiatury

Prighozin Triangle Dilemma - “Trójkąt Prigrożyna”… tak jak paradoksy „Jajka Kolumba”, „Brzytwy Ockhama”, okna Overtona, albo „Dylematu Muchy w Smole”, zawiera wiele treści kognitywnych… Można mieć powody do obaw, że to dylemat problemu który jest „sprawą” albo hucpą… równie wyrafinowaną ale, at the same time i za przeproszeniem… gównianą.

„Trójkąt Prigrożyna” składa się z ramienia Prigrożyna, ramienia Putina i jeszcze jednego ramienia"… niestety, nikt nie wie czyje to ramię jest… Ramiona są na pewno muskularne i kto wie jak długo jeszcze będą się prężyć.

Nawiązuję do tekstu artykułu z Newsmax News, który wydziobałem we wtorek 29 sierpnia 2023 -

“White House Suggests Kremlin Was Behind Prigozhin Death” – "Biały Dom sugeruje, że za śmiercią Prigożyna stał Kreml” –

Artykuł powołuje się na doniesienie sieciowego tworu MEGA© Radar Online, który jest organem Radar Media Group LLC (RMG), niezależnej prywatnej organizacji medialnej nowej generacji, która publikuje MEGA @RadarOnline, najbardziej wpływową i zaufaną markę – spektrum wiadomości na świecie.

“Wagner Boss Yevgeny Prigozhin is Still Alive and Plotting His Revenge on Vladimir Putin, Russian Analyst Claims” – “Szef Wagnera Jewgienij Prigożyn wciąż żyje i planuje zemstę na Władimirze Putinie", twierdzi rosyjski analityk.

Radar jest zarządzany przez Empire Media Group Holdings LLC; ma siedzibę w Nowym Jorku, filię w Los Angeles i współpracowników na całym świecie. Radar wziął „w obroty” rosyjskiego politologa dr Walerij Sołowiowa, który stwierdził, że szef Wagnera Jewgienij Prigożyn wciąż żyje i planuje zemstę na Władimirze Putinie.

W zaskakującym wydarzeniu, które nastąpiło niecały tydzień po tym, jak 62-letni szef najemników rzekomo zginął w katastrofie lotniczej pod Moskwą, dr Walery Sołowiow stwierdził, że Prigożyn "żyje, ma się dobrze i jest wolny" w nieujawnionym kraju.

Według Sołowieja, Prigożyn uniknął rzekomej próby zabójstwa Putina , umieszczając sobowtóra na prywatnym odrzutowcu, który w tajemniczy sposób rozbił się w drodze do Petersburga 23 sierpnia 2023.

Jeszcze bardziej zaskakujące było twierdzenie rosyjskiego analityka, że Putin wiedział, że „Prigożyn nie był w samolocie, który spadł z nieba w zeszłym tygodniu i rozbił się w odległej części regionu Twer.”

“Prigozhin himself was not on board. His double was flying instead of him,” Solovey said on Tuesday, according to Daily Mail. “By the way, Vladimir Putin is perfectly aware of that.”

"Sam Prigożyn nie był na pokładzie. Zamiast niego leciał jego sobowtór" - powiedział Sołwiow we wtorek, według Daily Mail. "Nawiasem mówiąc, Władimir Putin doskonale zdaje sobie z tego sprawę".

Chociaż Sołowiow odmówił ujawnienia, gdzie Prigożyn rzekomo ukrywa się po katastrofie lotniczej w zeszłym tygodniu, rosyjski analityk twierdził, że watażka Wagnera planuje zemstę na rosyjskim przywódcy.

"Zamierza zemścić się za to, że stanął przed takim wyborem" - powiedział Sołowiow. "Zamierza zemścić się na ludziach, którzy zniszczyli ludzi mu bliskich".

Istotne jest to, że test DNA przeprowadzony przez rosyjskich śledczych potwierdził, że szef Wagnera na pokładzie samolotu był… wiadomość, że rosyjscy śledczy potwierdzili śmierć szefa Wagner po przeprowadzeniu testu DNA na odzyskanym ciele Prigożyna, nadesłały również poważne agencje (UPI, AFP, Al. Jazeera)

"Badania molekularno-genetyczne zostały zakończone" - poinformowali rosyjscy śledczy. "Zgodnie z jego wynikami, tożsamość wszystkich dziesięciu zmarłych została ustalona i odpowiadają one liście opublikowanej w manifeście lotu".

Putin złożył "kondolencje" rodzinom zmarłych i podziękował Prigożynowi za jego "znaczący wkład" w wojnę Rosji z Ukrainą.

Władimir Putin zaprzeczył, jakoby miał jakikolwiek udział w tajemniczej śmierci Prigożyna.

Pogrzeb Prigożyna ma się odbyć w tym tygodniu, ale rzecznik Putina ogłosił, że rosyjski przywódca nie weźmie udziału w nabożeństwie.

“The presence of the president is not provided,” - powiedział rzecznik Putina. "Nie mamy żadnych konkretnych informacji na temat pogrzebu, decyzję w tej sprawie podejmują krewni i przyjaciele".

Było… minęło… pozostaje pytanie – „czy Prigrożyn staje się legendą o której pokolenia będą opowiadały bajki?”... legenda jak kij, który ma dwa końce.

------------------------------------------------------------------

Było, minęło indeed, ale stłuczka pozostała…”Fender bender” in America is a minor collision between motor vehicles.

Drobna stłuczka na Salonie... mała rzecz a nie cieszy... mam nadzieję że nie zdarzy się coś gorszego.


Dziobaty
O mnie Dziobaty

Żwawy w średnim wieku, sędziwy też. Katolicki ateista, Cutting-edge manipulator należyty. Przyjmuję w środy i czwartki, bez kolejki.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka