E.B E.B
485
BLOG

Czas na konieczne zmiany w PiSie

E.B E.B Polityka Obserwuj notkę 93Trudno się nie zgodzić z tą analizą polityczną Łukasza Żygadły. 

Stara kadra PiSu, zakon PC, zrobili swoje. Utorowali drogę polskim konserwatystom do długich rządów w Polsce. I chylę czoła przed pracą jaką wykonali w trudnych polskich warunkach.

Dzisiaj trzeba zrobić miejsce młodszemu pokoleniu, które wsparte doświadczeniem starszych, z właściwą sobie witalnością i zrozumieniem dla zmieniającej się rzeczywistości dwudziestych lat XXI wieku,   będzie raelizować cele, które rozpoczął Jarosław Kaczyński ze swoją partią po 1989 roku.

Młodsza kadra łatwiej znajdzie drogę do porozumienia z ewentualnymi przyszłymi koalicjantami, z którymi utworzy wspólny front Polski konserwatywnej, najbardziej pasującej do natury Polaka.

Te wybory to pokazały.


A tu analiza wyniku Konfederacji i ewentualnych możliwości tej partii w przyszłości. Czy udałby się sojusz z PiSem, współrządzenie dla dobra Polski? O tym jest ten film.
Poprzednie wybory do PE niewiele zmieniały, a właściwie umacniały tylko partie rządzące Unią. Te są jednak inne. Mam nadzieję, że wpływ konserwatystów i narodowców jednak będzie większy i zatrzyma dotychczasową, zgubną dla wszystkich  politykę Unii.


One też mają duże znaczenie na rynku krajowym i przyniosą wkrótce zmiany. Po tych wyborach niektóre partie muszą ponownie przeanalizować swoje strategie i cele. 

Konfederacja nie należy do partii, które mogłyby samodzielnie rządzić. PiS zresztą już też nie. Politycy, którzy chcą realizować swoje pomysły na Polskę są skazani na koalicje. Tak jest obecnie w całej Europie. Tak działają europejskie systemy wyborcze.

W USA jest inaczej. Wygrywający bierze wszystko. Ale tu nie Ameryka :)) i trzeba patrzeć realnie.

Polityka realna to taka, która realizuje to, co jest możliwe i najlepsze dla pożytku państwa i jego obywateli. Wszystko inne to satrapia albo piaskownica.

Są w Polsce partie i ludzie, którzy mogą należeć do szerokiego obozu  konserwatywno-patriotycznego. Mateusz Morawiecki nazwał ten obóz Koalicją Polskich Spraw. Zapraszał do tej Koalicji również PSL.

Co musi się stać, żeby taki obóz w Polsce powstał? Czy stać nas na to jako społeczeństwo i naród?

Odpowiedź na to pytanie zdeterminuje naszą przyszłość na bardzo długie lata.A tu wywiad z prof. Czarnkem. Bardzo ciekawy.

Dziękuje @Gini :) za link.E.B
O mnie E.B

Konstytucja RP  Art.14 Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu. Mam na imię Ewa. Na moim blogu można zamieszczać opinie niekoniecznie zgodne z moimi, pod warunkiem zachowania ogólnie przyjętych norm obyczajowych. Oczywiście mam swoje poglądy, ale blogowanie dla mnie, to swobodna wymiana myśli, możliwość dyskusji, formowanie swoich poglądów w zderzeniu z poglądami innych. Wolność nie tylko "krzyżami się mierzy"......

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka