49 obserwujących
89 notek
303k odsłony
  4989   0

Tajemnica starej Nokii Prezydenta

Czy badania Nokii potwierdziły wykonywanie połączeń z aparatu ?

O której godzinie (czasu polskiego) doszło do wykonania pierwszego połączenia z telefonu śp Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ?

Czy ktoś przyżył katastrofę czy Rosjanie "tylko" włamali się do poczty głosowej Prezydenta RP już kilka minut po katastrofie ?

O której godzinie zalogował się do rosyjskiej sieci telefon śp Lecha Kaczyńskiego ?

Dlaczego przez miesiąc po katastrofie ukrywano jej czas (przesuwając go o 15 minut do przodu) ?

Dlaczego PW dotychczas twierdziła że po katastrofie nie wykonywano z telefonów osób zmarłych żadnych połączeń a jedynie odnotowano ruch przychodzący ?

Czy i kiedy strona polska przekazała Rosjanom informacje nt czasów logowań odnotowanych w polskich sieciach ? Czy miało to miejsce przed zwróceniem telefonów przez stronę rosyjską ?

Dlaczego PW wyodrębniła wątek w śledztwie a następnie umorzyła go uznając ewidentne dowody na inwigilowanie Prezydenta RP jako ... zabór środków (zwykłe telefonowanie (FSB/GRU !) na koszt Kancelarii Prezydenta) ? Czy okradanie przez Rosjan zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej również pozostanie bezkarne ?

Bibliografia:

Nasz Dziennik o połączeniach z telefonu Prezydenta:

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120505&typ=po&id=po03.txt

Fakt o możliwości inwigilowania telefonu Prezydenta przez Rosjan:

http://wiadomosci.wp.pl/title,Czego-Rosjanie-szukali-w-telefonie-Lecha-Kaczynskiego,wid,14206098,wiadomosc.html

O szyfrowaniu w standardzie GSM

http://pl.wikipedia.org/wiki/A5_(kryptografia)

O logowanich GSM jako ważnych dowodach w śledztwie smoleńskim:

http://e2rdo.salon24.pl/383681,propozycja-eksperymentu-procesowego-na-tu154m-nr-102

---

O Nokii 6310i.
Nie dziwię się że śp Prezydent Lech Kaczyński używał tego modelu. To kultowy telefon którego cena do dziś waha się w granicach kilkuset złotych. N6310i to jeden z pierwszych biznesowych modeli Nokii. Miedziana wewnętrzna antena oferowała bardzo dobry zasięg, litowo-polimerowa bateria o pojemności ponad 1000 mAh dawała możliwość pracy przed ponad tydzień. Telefon nie miał graficznego kolorowego wyświetlacza LCD lecz czarno-biały rastrowy, podświetlony białymi diodami. To pierwszy telefon z Bluetooth (w archaicznym i mało bezpiecznym dziś standardzie 1.0/1.1), prostym organizerem, profilami i portem podczerwieni, funkcją faksu, modemu oraz transmisji pakietowej w standardzie GPRS. W obecnych czasach telefon nie spełnia jednak standardów bezpieczeństwa. Telefon działa w łatwym do podsłuchania standardzie 2G (GSM/DCS).

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale