Weekend z książką
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...
3 obserwujących
372 notki
65k odsłon
  249   0

Tajny projekt rządowy o kryptonimie Koniczyna

Milena Pastuszak - Projekt Koniczyna
Milena Pastuszak - Projekt Koniczyna

W świecie, w którym rządzi pieniądz i pozycja społeczna socjopaci przyjmują maski, żyjąc wśród nas i kreując się na dobroczyńców. Projekty rządowe, badania, niezwykłe moce – coś co brzmi zupełnie abstrakcyjne może się stać rzeczywistością. A może już jest, tylko nie zauważamy tego, żyjąc w wykreowanej przez garstkę ludzi, bawiących się w bogów, rzeczywistości, nie mając pojęcia o tym, że jesteśmy tylko marionetkami w rękach szaleńców?


"Co to za sprawiedliwość? Kim jesteśmy, by decydować, czyje życie jest ważniejsze? Jak możemy oceniać ludzkie życia poprzez ilość? Czy przymknięcie oczu na śmierć jednej osoby, aby uratować sto, naprawdę jest takie szlachetne? Jak możemy o tym decydować? Jak możemy to w ten sposób rozsądzać? Czy nie każde życie jest równie cenne, co milion innych razem wziętych?" Milena Pastuszak - Projekt Koniczyna


Milena Pastuszak taki właśnie świat ukazuje w swojej powieści – świat, którego nie znamy, alternatywne rzeczywistości i prawdy, do których niełatwo dotrzeć, bo są najgłębiej skrywaną tajemnicą.

image


Główna bohaterka powieści to młoda kobieta, która w wyniku wypadku traci pamięć. Nic nie wie o swoim dotychczasowym życiu. Pustka w głowie niejako sprawia, że jest czystą kartą, na której można zapisać dowolnie zaprogramowane wspomnienia, jednak czy tak jest naprawdę?


"Nie rozumiem, dlaczego oni wierzą, że wolno im to robić. Czy nie ma jakichś zasad, które zabraniają jednemu człowiekowi mieszać w głowie drugiemu? Czy to jednak nie dotyczy tych, którzy mają jakąś władzę? Czy rząd może wszystko? Kto im daje takie prawa?" Milena Pastuszak - Projekt Koniczyna


Alex początkowo przyjmuje wszystkie otrzymane informacje na temat swojego życia przed wypadkiem z otwartością – nie ma przecież powodów do tego, aby podejrzewać, że ktoś może majstrować przy jej wspomnieniach. Jednak z każdym dniem zadaje sobie coraz więcej pytań i odnajduje nieścisłości w tym, co próbują jej wmówić inni. Postanawia więc sama dotrzeć do prawdy, ufając tylko sobie i faktom, do których zamierza dotrzeć. Prawda, którą powoli odkrywa, okazuje się jednak dużo bardziej skomplikowana, przerażająca i niebezpieczna, niż mogłaby to sobie wyobrazić… W niebezpieczeństwie jest wiele osób, a tylko ona może je uratować… Zaczyna się walka z czasem i… socjopatycznym mordercą żądnym władzy. Czy Alex znajdzie w sobie wystarczająco dużo siły, by stawić czoła swojemu przeznaczeniu i uporać się z przeszłością oraz zmienić przyszłość?

imageLubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura